Srbija osvojila bod protiv Slovenije

BEOGRAD, 7. septembra 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbija odigrala je 1:1 protiv Slovenije u Beogradu, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Slovenija je povela golom Milivoja Novakoviča u 63. minutu, a izjednačio je Nikola Žigić u 86.

Srbija kvalifikacije nastavlja 8. oktobra protiv Estonije u Beogradu, a onda putuje u Italiju.

Slovenci su prvi bod u kvalifikacijama osvojili u utakmici koja nije protekla u sportskoj atmosferi i koju su donekle pokvarili incidenti pre i za vreme utakmice. Srbija sada ima četiri boda iz dva kola.

Sa fudbalske strane nije bilo mnogo uzbudjenja, iako je Slovenija bila dominatnija u prvom poluvremenu, a Srbija je češće napadala tek u završnici meča.

Srbija je jedinu ozbiljnu šansu u prvom poluvremenu imala u sedmom minutu, kada je Dejan Stanković iz slobodnog udarca kratko dodao do Zdravka Kuzmanovića, a on je sa oko 25 metara šutirao, ali je Samir Handanovič sjajno odbranio.

Slovenija se oslobodila i uspostavila ravnotežu i do kraja poluvremena imala dve dobre šanse. Robert Koren je sa level strane ubacio loptu u šesnaesterac domaće ekipe, a Zlatko Dedič je sa 11 metara iz šutirao pored gola.

Dedič je u 26. minutu dobio loptu u šesnaestercu Srbije i ostao je sam ispred golmana Andjelka Djuričića, ali je šutirao pored gola.
Žigić je glavom pokušao još jednom u 30. minutu, ali je Handanovič lako odbranio.

Slovenija je nastavila da preti i u drugom poluvremenu, a povela je konačno u 63. minutu, kada je Andraž Kirm poslužio Milivoja
Novakoviča, koji je u skoku iz prvog kontakta prosledio loptu u mrežu.

Srbija je prvu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu imala u 71. minutu. Antonio Rukavina centrirao je sa desne strane, Žigić je spustio loptu Ninkoviću, a ovaj je šutirao pored gola.

Samo četiri minuta kasnije, Danko Lazović je centrirao, a u trci za loptom sudarili su se Nikola Žigić i Kuzmanović, ispred koga je ostala lopta i on je šutnuo, a Boštjan Cesar je glavom izbaio sa gol linije.

Tada su "orlovi" krenuli u seriju napada. U 82. minutu Lazović je ušao sam u šesnaesterac, a sledja ga je srušio Matej Mavrič, ali je sudija pokazao samo na korner.

Srbija je konačno izjednačila u 86. minutu, kada je Rukavina centrirao sa desne strane i sjajno pronašao Žigića, koji je glavom
doneo izjednačenje. Domaći tim imao je u nadoknadi vremena još jednu dobru priliku, kada je Aleksandar Luković izveo korner, a do lopte nije uspeo da stigne Neven Subotić.

Pre utakmice, domaći huligani sa južne tribine napali su navijače Slovenije na zapadnoj tribini, gadjali ih plastičnim flašama I stolicama, tako da je žandarmerija morala da interveniše.

Domaća publika zviždala je himni Slovenije, a sredinom drugog poluvremena došlo je do gužve na zapadnoj tribini, kada su gledaoci vredjali predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića.

Stadion: Crvene zvezde, Beograd. Gledalaca: Oko 30.000. Sudija: Olegario Benkerensa.

Srbija: Djuričić, Rukavina, Vidić, Subotić, Luković,  Tošić (Krasić, 46), Lazović, Stanković (Kačar, 71), Jovanović (Ninković, 64), Žigić, Lazović.

Slovenija: Handanovič, Brečko, Cesar, Koren, Birsa (Iličič, 78), Novakovič, Jokić, Dedič (Ljubijankič, 77), Kirm (Stevanović, 89), Radosavljevič, Mavrič.

Rezultati utakmica i tabele posle drugog kola:.