Eto doneo pobedi Interu, porazi Rome i Milana

BEOGRAD, 11. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera, branioci titule prvaka Italije, pobedili su Udineze sa 2:1 i ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni.

Pobednički gol za Inter postigao je Samjuel Eto u 67. minutu, pošto prethodno nije uspeo da mrežu protivnika zatrese sa penala, ali je prvi i stigao do odbijene lopte i iz drugog pokušaja bio precizniji.

Prvi gol za Inter postigao je Lusio u sedmom minutu, ali je Antonio Floro Flores u 31. izjednačio na 1:1.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković nije igrao za Inter zbog povrede.

Inter je u prvom meču sezone, u borbi za Super kup Evrope, izgubio od madridskog Atletika sa 0:2, a potom je u uvodnom meču Serije A igrao bez golova sa Bolonjom.

Fudbaleri Rome, vicešampioni Italije, doživeli su težak poraz na gostovanju kod Kaljarija 1:5.

Posao Kaljariju umnogoke je olakšalo isključenje Nikolasa Burdisa u 22. minutu pri rezultatu 1:1.

Dvostruki strelac za Kaljari bio je Alesandro Matri, a mrežu Rome pogadjali su i Danijele Konti, Robert Akvafreska i Andrea Lazari. Utešni pogodak za Romu postigao je Danijele De Rosi.

Neočekivan poraz doživela je i ekipa Milana na gostovanju kod Čezene - 0:2.

Čezena, novi italijanski prvoligaš, tako je pokvarila debi letnjih pojačanja Milana: Zlatana Ibrahimovića i Robinja.

Golove za Čezenu postigli su Erjon Bogdani i Emanuele Djakerini.

Čezena i Kaljari tako su prvim pobedama u novoj sezoni Serije A potpuno neočekivano zauzele prve dve pozicije na tabeli šampionata posle nekompletnog drugog kola.