Partizan pobedio u Čačku

BEOGRAD, 19. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Čačku domaći Borac sa 2:0 u utakmici petog kola Super lige Srbije i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su dugo "lomili" otpor domaćina, a u 71. minutu brazilski internacionalac Kleo postigao je vodeći gol za Partizan.

Tačku na pobedu u 86. minutu stavio je rezervista Miloš Bogunović posle kontranapada i asistencije DŽozefa Kizita.

Izabranici Aleksandra Stanojevića tako su sačuvali stoprocentan učinak u Super ligi i imaju 15 bodova, dva više od Crvene zvezde.

Fudbaleri Spartaka osvojili su u Subotici samo bod protiv ekipe Sloboda Sevojno, iako su vodili sa 2:0, dok je Rad u Beogradu pobedio kulski Hajduk sa 1:0 u petom kolu Super lige Srbije.

Subotički "golubovi" odlično su počeli duel protiv Slobode i poveli u osmom minutu golom Duška Torbice iz jedanaesterca.

Mladi reprezentativac Srbije Vojo Ubiparip je u 67. minutu povisio na 2:0 i tada se činilo da će domaća ekipa sigurno osvojiti nova tri boda.

Igrači Slobode, medjutim, nisu mislili tako i za samo šest minuta došli su do izjednačenja. Najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Marko Pavićević, koji je u 82. i 88. minutu zatresao mrežu Spartaka.

Fudbaleri Rada do pobede protiv Hajduka na Banjici došli su golom Miloša Dimitrijevića u 69. minutu.