Konačno pobeda Šalkea, Borusija ubedljiva

BEOGRAD, 22. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Šalkea pobedili su u gostima Frajburg sa 2:1 i u petom kolu Bundeslige osvojili prve bodove u nemačkom prvenstvu.

Pobednički gol za Šalke postigao je Klas Jan Huntelar u 87. minutu meča, pošto je Papis Demba Sise prethodno anulirao pogodak Ivana Rakitića.

Borusija iz Dortmunda je pred svojom publikom na stadionu Vestfalen deklasirala Kajzerslautern sa 5:0 i četvrtom pobedom u sezoni preuzela drugo mesto na tabeli sa tri boda manje od vodećeg Majnca, koji je juče protiv Kelna nastavio seriju trijumfa sa 2:0.

Sigurnu pobedu je ostvario i nemački šampion iz 2009. godine Volfsburg, koji je kao gost savladao Hamburg sa 3:1, uz dva gola Brazilca Grafitea i jedan pogodak reprezentativca BiH Edina Džeka.

Tri boda u gostima osvojio je i novi prvoligaš Sankt Pauli Hamburg, koji je u savladao Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:1.

Istim rezultatom je i Nirnberg savladao Štutgart, iako je od 66. minuta imao igrača manje zbog isključenja Andreasa Volfa. Pobedu je Nirnbergu doneo pogodak Havijera Orasija Pinole u 90. minutu.

Golom u poslednjem minutu do bodova je stigao i Bajer iz Leverkuzena, koji je savladao Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1 pogotkom Artura Vidala.

Branilac titule prvaka Nemačke Bajern iz Minhena sinoć je savladao u gostima Hofenhajm sa 2:1, dok je Hanover bio ubedljiv u susretu sa Verderom 4:1.