Majnc pobedio Bajern u Minhenu

BEOGRAD, 25. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Majnca savladali su u Minhenu aktuelnog nemačkog prvaka Bajern sa 2:1 i šestom pobedom na isto toliko utakmica ove sezone učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli Bundeslige.

Neočekivani lider prvenstva Majnc poveo je golom Samija Alaguija u 15. minutu.

Branilac titule prvaka Nemačke Bajern potom je preuzeo inicijativu, imao više izglednih prilika za pogodak, ali je izjednačio tek posle autogola Boa Svensona u 45. minutu. Svenson je želeo da jednu dubinsku loptu Marka van Bomela glavom vrati svom golmanu, ali je pogrešno procenio situaciju i prevario Kristijana Vetkla za 1:1.

Tri boda Majncu, ipak, doneo je gol Adama Salaja u 77. minutu kada je Madjar primio pas sa leve strane i iz okreta postavio konačan rezultat.

Majnc se zadržao na čelu Bundeslige sa maksimalnih 18 bodova, tri više od Borusije iz Dortmunda, koja je na gostovanju kod Sankt Paulija pobedila sa 3:1 uz dva gola Kevina Groskrojca i pogodak Šindjija Kagave.

Tri boda na strani osvojio je i Bajer iz Leverkuzena, koji je savladao Štutgart sa 4:1 golovima Samija Hipije, Artura Vidala, Hana Baliča i
Sidnija Sema.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović postigao je utešni gol za Štutgart, koji je od 31. minuta imao igrača manje na terenu zbog isključenja Maura Kamoranezija.

Viprvak Nemačke Šalke u 87. minutu je izbegao poraz u susretu sa Borusijom iz Menhengladbaha u Gelzenkirhenu - 2:2. Borusija je posle prvog poluvremena vodila sa 2:0, ali su tek četvrti bod Šalkeu u sezoni doneli golovi Klas-Jana Huntaleara i Raula.

Teofanis Gekas i Kris doneli su Ajntrahtu pobedu nad Nirnbergom od 2:0 u Frankfurtu.

Keln i Hofenhajm su sinoć igrali nerešeno 1:1 u prvom meču kola. Poslednji meč dana u Bremenu će igrati Verder i Hamburg. Volfsburg će sutra dočekati Frajburg, a Kajzerslautern će biti domaćin Hanoveru.