Ibrahimović doneo pobedu Milanu, Inter pao u Rimu

BEOGRAD, 25. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na svom stadionu ekipu Djenove sa 1:0 u prvoj utakmici petog kola prvenstva Italije, a istim rezultatom Roma je pobedila aktuelnog šampiona Inter.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović u 49. minutu, posle asistencija Andree Pirla.

"Roso-nerima" je to tek druga pobeda u nacionalnom šampionatu, a Ibrahimoviću treći gol u petoj zvaničnoj utakmici za Milan.

U ekipi Djenove na ovoj utakmici nije bilo srpskih internacionalaca Boška Jankovića i Nenada Tomovića.

Prvo poluvreme utakmice u Rimu obeležila je bolja igra Intera, a u 38. minutu Dejan Stanković je snažnim volej udarcem sa distance pogodio prečku.

U drugom poluvremenu slika na terenu se promenila, pošto je Roma zaigrala mnogo ofanzivnije. Bolju igru "vučica" je, medjutim, krunisala tek u sudijskoj nadoknadi vremena.

Igrao se 92. minut, kada je Danijele de Rosi odlično centrirao, a rezervista Mirko Vučinić u padu zahvatio glavom loptu koja je udarila u stativu i završila u mreži Žulija Sezara.

Rimljanima je to prva pobeda, a Interu prvi poraz u šampionatu.