Srbija izgubila od Kanade

BEOGRAD, 26. septembra 2010. (Beta) - Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Trstu od Kanade sa 1:3 (20:25, 22:25, 25:17, 23:25), u drugom kolu takmičenja u Grupi F na Svetskom prvenstvu.

Kanada je u sasvim zasluženo došla do bodova u meču sa Srbijom. Bolje je počela meč i održala tempo koji je njima odgovarao. Posle izgubljenog prvog seta odbojkaši Srbije su odigrali bolje, ali ne dovoljno da savladaju raspoložene Kanadjane.

U drugom setu bilo je neizvesnije. Odbojkaši Srbije su uspeli da održe korak i da povedu sa 16:14, medjutim, u nastavku Kanada je preokrenula rezultat u svoju korist i povela sa 2:0.

Srbija je dobila ubedljivo treći set i kada se očekivao preokret u nastavku meča nije imala dovoljno snage da osvoji drugi set i udje u taj-brek. Kod rezultata 22:22, Kanada je osvojila dva poena i zatim iskoristila drugu meč loptu.

Utakmica je trajala 105 minuta, a odigrana je u dvorani "Palatrst" pred 6540 gledalaca.

Srbija: Kovačević (17), Janić, Petković (1), Terzić, Stanković (7), Samardžić, Grbić (4), Nikić (16), Rašić, Miljsković (16), Starović (8), Podraščanin (8).

Kanada: Mejnvil (9), Kandi, Luis, Hovotson, Daf (7), Sunijas (6), Simak (3), Snajder (1), Van Lankevelt (11), Smit (10), Vinters (14), Perin (1).

Odbojkaši Srbije sutra u 21.00 sastaju se sa aktuelnim evropskim šampionom Poljskom.

U narednom meču u Grupi F sastaju se Nemačka i Poljska.