Nove pobede Čelsija i Spartaka

BEOGRAD, 28. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su Olimpik iz Marselja sa 2:0 u Grupi F Lige šampiona i tako izbili na prvo mesto tabele, zahvaljujući boljoj gol razlici od Spartaka, koji je ranije savladao Žilinu sa 3:0.

Londonski tim oporavio se tako od dva uzastopna poraza u domaćem prvenstvu, a golove su danas postigli Džon Teri u sedmom minutu i Nikola Anelka iz penala u 28.

Čelsi ima šest bodova, koliko i moskovski Spartak, ali nešto bolju gol razliku. Olimpik je bez bodova u prva dva kola.

Dvostruki strelac za Spartak bio je Brazilac Ari, a mrežu Žiline zatresao je i njegov zemljak Ibson.

Prvi gol je Ari postigao glavom na centaršut još jednog Brazilca Aleksa iz kornera u 34. minutu. Drugi u 61. minutu na po zemlji centaršut Dmitrija Kombarova sa leve strane.

Rezervista Ibson je pogodio u 89. minutu, na asistenciju Kristijana Maidane, koji je takođe na teren ušao sa klupe