Leh izbacio Juventus

0

BEOGRAD, 1. decembra 2010. (Beta) – Fudbaleri Leha igrali su u Poznanju nerešeno sa Juventusom 1:1 i dvostrukog kontinentalnog šampiona eliminisali iz Lige Evropa.

BEOGRAD, 1. decembra 2010. (Beta) – Fudbaleri Leha igrali su u Poznanju nerešeno sa Juventusom 1:1 i dvostrukog kontinentalnog šampiona eliminisali iz Lige Evropa.

Leh je poveo golom Artjoma Rudevsa, a konačan rezultat je posle asistencije Miloša Krasića postavio Vinčenco Ijakinta.

Juventusu, ipak, bod nije dovoljan za plasman u šesnaestinu finala takmičenja, pošto kolo pre kraja grupne faze ima tri boda manje od Leha i manje postignutih golova na gostovanju kod tog tima. Duel Juventusa i Leha u Torinu završen je rezultatom 3:3.

Drugi učesnik nokaut faze Lige Evropa iz Grupe A biće Mančester Siti koji je uz dva gola Marija Balotelija pobedio Salcburg sa 3:0.

Mesto medju 32 najbolja tima obezbedili su i Bajer iz Leverkuzena, PSV iz Ajndhovena, Sporting iz Lisabona, Metalist i Jang Bojs.

Bajer je u gostima kod Rozenborga pobedio sa 1:0 i osigurao prvo mesto u Grupi B, ispred Arisa, koji je večeras u Madridu savladio Atletiko sa 3:2, iako je gubio sa 0:1.

PSV je u Djenovi savladao Sampdoriju sa 2:1, a istim rezultatom je I Metalist, takodje u Grupi I, u Harkovu pobedio Debrecin.

Sporting je u Grupi C pobedio Lil sa minimalnih 1:0, dok je Jang Bojs bio bolji od Štutgarta 4:2. Štutgart je još ranije obezbedio prolaz
dalje, kao i Zenit iz Sankt Peterburga, koji je savladao Anderleht sa 3:1 u petom kolu Grupe G.

Zenit je, uz moskovski CSKA, koji će sutra dočekati Lozanu, jedini tim sa maksimalnim učinkom u Ligi Evropa.

Rezultati i tabela:

Grupa A:

Mančester Siti – Salcburg 3:0
Leh Poznanj – Juventus 1:1

Mančester Siti 5 3 1 1 10:5 10
Leh 5 2 2 1 10:8 8
Juventus 5 0 5 0 6:6 5
Salcburg 5 0 2 3 1:8 2

Grupa B:

Atletiko Madrid – Aris 2:3
Rozenborg – Bajer Leverkuzen 0:1

Bajer 5 3 2 0 7:1 11
Aris 5 2 1 2 5:5 7
Atletiko 5 2 1 2 8:6 7
Rozenborg 5 1 0 4 3:11 4

Grupa C:

Sporting Lisabon – Lil 1:0
Gent – Levski 1:0

Sporting 5 4 0 1 14:5 12
Gent 5 2 1 2 8:10 7
Lil 5 1 2 2 5:6 5
Levski 5 1 1 3 5:11 4

Grupa G:

Zenit – Anderleht 3:1
Hajduk – AEK 1:3

Zenit 5 5 0 0 15:6 15
AEK 5 2 1 2 9:10 7
Anderleht 5 1 1 3 6:8 4
Hajduk 5 1 0 4 5:11 3

Grupa H:

Jang Bojs – Štutgart 4:2
OB – Hetafe 1:1

Štutgart 5 4 0 1 11:5 12
Jang Bojs 5 3 0 2 10:9 9
Hetafe 5 1 1 3 3:8 4
Odenze 5 1 1 3 7:9 4

Grupa I:

Metalist – Debrecin 2:1
Sampdorija – PSV Ajndhoven 1:2

PSV 5 4 1 0 10:3 13
Metalist 5 3 1 1 9:4 10
Sampdorija 5 1 2 2 4:5 5
Debrecin 5 0 0 5 2:13 0

Sutra se igraju utakmice:

Grupa D:

Viljareal – Dinamo Zagreb
PAOK – Briž

PAOK 4 2 1 1 3:2 7
Dinamo 4 2 1 1 4:1 7
Viljareal 4 2 0 2 3:4 6
Briž 4 0 2 2 2:5 2

Grupa E:

Šerif – AZ Alkmar
BATE Borisov – Dinamo Kijev

BATE 4 3 1 0 10:4 10
Dinamo 4 2 1 1 6:5 7
AZ 4 1 0 3 4:9 3
Šerif 4 1 0 3 4:6 3

Grupa F:

CSKA Moskva – Lozana
Palermo – Sparta Prag

CSKA 4 4 0 0 12:1 12
Sparta 4 2 1 1 9:9 7
Palermo 4 1 0 3 4:9 3
Lozana 4 0 1 3 4:10 1

Grupa J:

Borusija Dortmund – Karpati
Pari Sen Žermen – Sevilja

Sevilja 4 3 0 1 6:1 9
PSŽ 4 2 2 0 4:1 8
Borusija 4 1 2 1 5:5 5
Karpati 4 0 0 4 3:11 0

Grupa K:

Utreht – Napoli
Steaua – Liverpul

Liverpul 4 2 2 0 7:2 8
Steaua 4 1 2 1 8:9 5
Napoli 4 0 3 1 4:6 3
Utreht 4 0 3 1 2:4 3

Grupa L:

CSKA Sofija – Bešiktaš
Rapid Beč – Porto

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.