Hanover pobedio Borusiju, poraz Majnca

0

BEOGRAD, 4. decembra 2010. (Beta) – Fudbaleri Hanovera savladali su u Menhengladbahu domaću Borusiju sa 2:1 u utakmici 15. Kola prvenstva Nemačke i probili se na treću poziciju na tabeli.

BEOGRAD, 4. decembra 2010. (Beta) – Fudbaleri Hanovera savladali su u Menhengladbahu domaću Borusiju sa 2:1 u utakmici 15. Kola prvenstva Nemačke i probili se na treću poziciju na tabeli, dok je drugoplasirani Majnc izgubio u Frankfurtu od Ajntrahta sa 2:1.

Borusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, što je i potvrdila golom Majka Bredlija u 19. minutu. Domaćin je, medjutim, u 43. minutu ostala bez isključenog Argentinca Raula Bobadilje.

Brojčanu prednost ekipa Hanovera iskoristila je u završnici utakmice. Prvo je u 73. minutu izjednačio Majk Hanke, a dva minuta kasnije pobedu gostima doneo je Didije Ja.

Ekipa Majnca na gostovanju u Frankfurtu nije uspela da dodje do 11. prvenstvene pobede. Ajntraht je poveo preko Marka Rusa u 35. minutu, a izjednačio je Andre Širle u 42. minutu iz penala.

Pobedu domaćinu, takodje udarcem sa „bele tačke“, doneo je grčki internacionalac Teofanis Gekas.

Fudbaleri Šalkea pobedili su Bajern iz Minhena sa 2:0 i izvukli se iz opasne zone. Domaći su poveli u 58. minutu golom Hosea Huarada, a konačan rezultat postavio je Benedikt Hevedes u 67. minutu.

Šalke je na 15. mestu, sakupio je 16 bodova i ima četiri više od Štutgarta koji se nalazi u zoni ispadanja.

Aktuelni šampion Bajern nalazi se na sedmom mestu sa 23 boda i ima 14 manje od prvoplasirane Borusije iz Dortmunda, koja sutra igra protiv Nirnberga.

U duelu ekipa iz sredine tabele, Frajburg je na svom stadionu savladao Hamburg sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Papi Sise već u trećem minutu.

Ekipa Volfsburga na svom terenu odigrala je bez golova protiv Verdera iz Bremena, dok je duel Štutgarta i Hofenhajma završen rezultatom 1:1.