Šalke potvrdio prvo mesto, Hapoelu izmaklo treće
BEOGRAD, 7. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Šalkea pobedili su u Lisabonu ekipu Benfike sa 2:1 i potvrdili prvo mesto na tabeli Grupe B Lige šampiona, dok je Hapoel iz Tel Aviva primio gol u 88. minutu duela sa Olimpikom u Lionu i propustio šansu da se domogne Lige Evropa.
Golove za Šalke u Lisabonu postigli su Hose Manuel Urado u 19. minutu i Benedikt Hevedes u 81.
Šest minuta kasnije Luizao je postigao utešni gol za Benfiku, kojoj je tada još pretila eliminacija sa evropske scene.
Hapoel je u tom momentu vodio sa 2:1 na gostovanju kod Olimpika iz Liona, ali je Aleksandre Lakazet u 88. minutu postavio konačan rezultat 2:2.
Olimpik je postigao i prvi gol na meču, a strelac je u 62. minutu bio Lisandro Lopes.
Samo minut kasnije Ben Sahar je izjednačio na 1:1, da bi u 69. minutu Eran Zahavi doveo tim iz Tel Aviva u vođstvo od 2:1.
Hapoel, međutim, nije uspeo da sačuva prednost i pretekne Benfiku na trećem mestu, pa će u Ligi Evropa na proleće igrati portugalski tim.
Šalke i Olimpik su već u prošlom kolu obezbedili učešće u nokaut fazi Lige šampiona.
Liga šampiona, 6. kolo:
Grupa A:
Tvente - Totenhem 3:3 (1:1)
(Landzat 22p, Rosales 55, Čadli 64 - Visgerhof 12 a.g., Defo 47, 59)
Verder - Inter 3:0 (1:0)
(Prodl 39, Arnautović 49, Pizaro 88)
Tabela: Totenhem 11, Inter 10, Tvente 6, Verder 5
Grupa B:
Benfika - Šalke 1:2 (0:1)
(Luisao 87 - Hurado 19, Hovedes 81)
Lion - Hapoel 2:2 (0:0)
(Lisandro 62, Lakazete 88 - Sahar 63, Zahavi 69)
Tabela: Šalke 13, Lion 10, Benfika 6, Hapoel 5
Grupa C:
Bursa - Glazgov Rendžers 1:1 (0:1)
(Jildirim 79 - Miler 19)
Mančester junajted - Valensija 1:1 (0:1)
(Anderson 62 - Hernandez 32)
Tabela: Mančester junajted 14, Valensija 11, Rendžers 6, Bursa 1
Grupa D:
FC Kopenhagen - Panatinaikos 3:1 (1:0)
(Vindgard 26, Gronkjer 50p, Sise 73 a.g. - Kante 90+2)
Barselona - Rubin 2:0 (0:0)
(Fontas 51, Vaskez 82)
Tabela: Barselona 14, FC Kopenhagen 10, Rubin 6, Panatinaikos 2
Sreda:
Grupa E:
Bajern - Bazel
Kluž - Roma
Tabela: Bajern 12, Roma 9, Bazel 6, Kluž 3
Grupa F:
Marsej - Čelsi
Žilina - Spartak Moskva
Tabela: Čelsi 15, Olimpik 9, Spartak 6, Žilina 0
Grupa G:
Real Madrid - Okser
Milan - Ajaks
Tabela: Real 13, Milan 8, Ajaks 4, Okser 3
Grupa H:
Arsenal - Partizan
Šahtjor - Braga
Tabela: Šahtjor 12, Arsenal 9, Braga 9, Partizan 0