Dobra igra i poraz za kraj

LONDON, 08. decembar 2010. (FoNet) - Fudbaleri Partizana večeras su se i formalno oprostili od Lige šampiona, pošto su u Londonu, u najboljoj igri od početka ovog takmičenja, poraženi od Arsenala rezultatom 3:1 (1:0).

Srpski šampion je takmičenje završio bez osvojenog boda, sa gol razlikom 2:13, dok je Arsenal pobedom obezbedio plasman u osminu finala.

Sve do 70.minuta Partizan je uspešno odolevao Arsenalu i čuvao nerešen rezultat, da bi, posle ulaska Volkota, umesto Aršavina, londonski tim u kratkom roku postigao dva gola i odlučio pitanje pobednika.

Utakmica, koja je za Arsenal imala veći takmičarski značaj nego za Partizan, počela je napadima domaćina, ali su crno-beli sa petoricom igrača na sredini terena uspešno parirali.

U borbenoj igri kratkih pasova i brze izmene mesta, Partizan je, nastupom koji je sve iznenadio, uspostavio terensku ravnotežu kako je vreme odmicalo.

Arsenal je praktično bez šanse došao u vođstvo iz prestrogo dosuđenog penala Jovanovića nad Van Persijem u 30.minutu.

Holanđanin je silovito tukao, golman Stojković ga je pročitao i za malo odbranio, ali je šut bio prejak.

(old_image)Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika na obe strane, da bi posle samo sedam minuta u nastavku Partizan uspeo da izjednači golom Klea, sa ivice šesnaesterca.

Lopta je na putu do gola blago zakačila jednog od odbrambenih igrača domaćeg tima, prevarila golmana Fabijanskog i u luku odsela u mreži.

Partizan nije posustajao, ali su se pokazale opravdanim strepnje da njegovi igrači neće imati dovoljno snage i koncetracije da izdrže žestok ritam do kraja utakmice.

Ulaskom Volkota igra Arsenala postala je znatno brža, naročito po desnoj strani, odakle je počeo sve opasnije da ugrožava gol Partizana.

Posle samo nekoliko minuta provedenih na terenu, Volkot je postigao i gol i tako doneo olakšanje svom timu.

Sa desne strane lopta je u luku ubačena u sredinu šesnaesterca, Jovanović se požrtvovano bacio i u padu je glavom odbio, ali samo do Volkota, koji je neometan iskosa smestio u suprotni ugao nemoćnog Stojkovića.

Nije prošlo nekoliko minuta, a Arsenal je povećao vođstvo, golom Nasrija, koji je, posle gužve i nekoliko odbijanja lopte na ivici šesnaesterca, ostao sam na 12 metara od Stojkovića i rutinski pogodio.

U samoj završnici utakmice Partizan je čak preuzeo inicijativu i malo je falilo da postigne i drugi gol, posle odlično izvedenog slobodnog udarca Petrovića sa ivice šesnaesterca, koji je Fabijanski ipak odbranio.

(old_image)Prethodno je Sanja dobio crveni karton, jer je sa leđa oborio Lazevskog, koji je imao otvoren put ka golu. Da je samo napravio još jedan korak i ušao u šesnaesterac, bio bi to siguran penal za Partizan.

Još jednom je Partizan zapretio i to u zaustavnom vremenu, ovog puta slobodnim udarcem Krstajića sa dvadesetak metara iskoss sa leve strane, ali je lopta pogodila živi zid.

Mada je utakmica u Londonu završena identičnom pobedom Arsenala kao u Beogradu, Partizanovi igrači i trener Aleksandar Stanojević nemaju razloga za nezadovoljstvo.

Pred 58 hiljada gledalaca na stadionu Emirati odigrali su najbolju utakmicu i prikazali najmoderniju igru u svom ovogodišnjem nastupu u Ligi šampiona, časno se oprostivši od najprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Da su igrači Partizana ovako igrali i u prethodnim utakmicama, konačni poredak u Grupi H verovatno bi izgledao drugačije.