Poraz Partizana u Vitoriji

VITORIJA, 23. decembra 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Vitoriji od Kahe Laboral sa 71:87 (16:21, 14:20, 19:28, 22:18) u poslednjem kolu prve faze Evrolige, pa će takmičenje nastaviti kao četvrtoplasirana ekipa iz Grupe D.

Jan Veseli je sa 17 poena bio najefkasniji u Partizanu, Nejtan Džavai je postigao 13, a Džejms Gist 11.

Mirza Teletović je ubacio 17 poena za Kahu, Bred Oleson i Fernando San Emeterio su dodali po 14, Pape Sou 13, a Stanko Barać 11. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica nije igrao za Kahu, jer je juče na treningu povredio leđa, dok je Dejan Musli za minut postigao poen i imao dva skoka.

Kaha je meč prelomila početkom treće četvrtine kada je stekla prednost od više od 20 poena razlike.

Partizan se do tada, odnosno barem do finiša prvog poluvremena, dobro držao.

Početkom meča je i vodio, ali je problem bio što su u napadu efikasni bili samo Jan Veseli i Džejms Gist, koji su postigli 14 od prvih 19 poena crno-belih. Poene su do kraja poluvremena postizali još samo kapiten Petar Božić, Nejtan Džavai i Raško Katić.

Kaha je to koristila. Prvo osetnije vođstvo stekla je sredinom prve četvrtine (14:8), a prednost je održavala zahvaljujući sve boljem šutu, koji je ponovo mučio košarkaše Partizana.

Domaći su u prvom minutu druge četvrtine poveli i sa 24:16 posle trojke Dejvida Logana.

Crno-beli su donekle uspevali da drže rezultatski priključak, dobrim delom i zahvaljujući dvema trojkama Božića. Preokret im je, međutim, sve vreme izmicao.

Pad koncetracije u finišu prvog poluvremena uslovio je malu seriju Kahe od 8:0, koju je novom trojkom završio Fernando San Emeterio, pa su domaći na poluvreme otišli sa vođstvom od 41:30.

Uspeli su to iako se jedan od najboljih igrača Kahe Mirza Teletović u prvom poluvremenu nije upisao u listu strelaca, pre svega zbog odlične odbrane Gista.

Teletović se, ipak, iskupio početkom treće deonice, kada je Gist zbog tri lične greške bio na klupi, i sa sedam poena predvodio novu seriju od 15:4 za ubedljivo vođstvo od 56:34. U toj deonici Teletović je postigao ukupno 13 poena.

Ubedljivu prednost Kaha je sačuvala do kraja četvrtine (69:49), pa u poslednjem delu igre nije bilo vremena za Partizana, koji je gubio i sa 26 poena razlike (57:83) pošto je nastavio da promašuje, čak i zicere, i dozvolio protivniku i da ga nadskoči u reketu.