Crvena zvezda pobedila Široki

BEOGRAD, 4. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Širokog sa 81:70 (15:12, 21:25, 19:19, 21:14) u meču 23. kola Jadranske lige.

Zvezdi je to bila tek sedma pobeda u sezoni, ali sada imaju jednu više od jedinog konkurenta u borbi za opstanak, Zadra, kao i bolji medjusobni skor. Ispred Zadra i Zvezde na tabeli je Široki sa devet pobeda i 14 poraza. Zadar sutra dočekuje Cibonu.

Crvena zvezda je protiv Širokog vodila od početka susreta, ali su gosti u finišu prvog poluvremena uspeli da uhvate rezultatski priključak. Primakli su se na četiri poena, a po povratku sa odmora i na samo koš razlike.

U poslednjoj deonici Boris Bakić je sa dve vezane trojke vratio sigurnost igračima Zvezde, koji su uz odličnu odbranu dozvolili protivniku da prve poene u četvrtoj četvrtini postigne tek posle četiri minuta igre.

Danas su igrali još Nimburk i Cedevita u Češkoj, a domaćin je slavio sa 90:86.