Kajt deklasirao Junajted!

BEOGRAD, 6. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Liverpula pobedili su svom terenu lidera Premijer lige Mančester junajted sa 3:1, u utakmici 29. kola engleskog prvenstva i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Trostruki strelac u pobedi Liverpula bio je Dirk Kojt, koji je postigao golove u 34. 39. i 65. minutu. To je prvi "het-trik" za nekog fudbalera Liverpula u Premijer ligi u poslednjih 17 meseci.

Jedini gol za Junajted postigao je Havijer Ernandes u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, a to je bio njegov 10. prvenstveni gol.

Današnji meč bio je 156. derbi Liverpula i Junajteda, a klub sa Enfilda zabeležio je 53. pobedu. "Crveni đavoli" imaju sedam trijumfa više, a 43 utakmica završeno je nerešenim rezultatom.

Mančester junajted je i pored poraza ostao na prvom mestu na tabeli sa 60 bodova i ima tri više od Arsenala, ali i utakmicu više. Liverpul se sa sedmog popeo na šesto mesto i ima 42 boda.

Prvu priliku na utakmici imao je Junajted u 16. minutu kada je Dimitar Berbatov šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta za malo otišla pored stative.

U 25. minutu Ves Braun je posle kornera Rajana Gigsa glavom uputio loptu ka golu Liverpula, ali je Raul Meireleš sa gol linije uspeo da otkloni opasnost.

Liverpul je nakon toga pojačao napade, što se ekipi Kenija Dalgliša isplatilo u 34. minutu. Luis Suares je predriblao trojicu defanzivaca
u šesnaestercu - Rafaela, Brauna i Majkla Kerika i poslao loptu pored golmana Edvina van der Sara. Na gol liniji našao se Kojt kome nije bilo teško da pošsalje loptu u praznu mrežu.

Ređali su se korneri pred golom Mančester junajteda, a u 39. minutu domaći su duplirali vođstvo. Suares je sa desne strane centrirao, loptu je zahvatio Nani, koji je u želji da je izbaci, posalo pred svoj gol. Lopta je preskočila Kerika i pala pred Kojta, koji je sa šest metara drugi put na meču savladao Van der Sara.

Početkom drugog poluvremena Suares i Meireleš su pravili probleme odbrani Junajteda, koji je imao dobru šansu u 55. minutu, ali je Gigs posle dodavanja Pola Skolsa šutirao preko gola. Četiri minuta kasnije loptu posle udarca Berbatova sa gol linije izbacio je Meireleš.

U 65. minutu Liverpul je poveo sa 3:0. Suares je dobro izveo Slobodan udarac, Van der Sar je uspeo da odbije loptu, ali samo do Kojta, koji je bez problema postigao treći gol na meču.

Do kraja utakmice fudbaleri Liverpula su pokušavali da postignu još koji pogodak, ali Suares i Stiven Džerard nisu bili precizni.

Konačan rezultat postavio je Ernandes u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Berbatov je dodao loptu do Gigsa, a ovaj je prosledio do Meksikanca koji je glavom sa šest metara poslao u mrežu.

U timu Liverpula debitovao je napadač Endi Kerol, koji je poslednjeg dana januarskog prelaznog roka došao iz Njukasla. On je u 74. minutu ušao u igru umesto Meireleša.