Čelsi sve bliži Mančesteru

BEOGRAD, 8. marta 2011. - Fudbaleri Čelsija vraćaju se sa gostovanja Blekpulu sa nova tri boda. "Plavci" su u poslednjoj utakmici 29. kola Premijer lige odigranoj na "Blumfild Roudu" upisali novi trijumf u prvenstvu savladavši domaćina sa 3:1 i sa 51 bodom i utakmicom manje zauzimaju četvrto mesto na tabeli.

Igrao je Blekpul koliko je mogao sa favorizovanim timom iz Londona, pokazao još jedanput da se nikada ne predaje, imao svoje šanse, ali je razlika u kvalitetu bila očigledna. Blekpul je ostao na 15. poziciji sa 32 poena i bodove će morati da traži na nekom od narednih mečeva. Menadžer Blekpula, Ian Holovej za večerašnji susret nije moga da računa na najboljeg igrača kluba, svog kapitena Čarlija Adama, kao ni na napadača DJ Kembela. Takođe, Fernando Tores je i dalje bez pogotka u dresu Čelsija.

Čelsi je poveo u 20. minutu posle kornera sa desne strane koji je izveo Lampard, a negde sa peterca loptu u gol Blekpula glavom je poslao Džon Teri. U 63. minutu u kaznenom prostoru domaćih srušen je Kalu, a sa bele tačke precizan je bio Lampard. Tri minuta kasnije gosti su postigli treći pogodak. Kalu je lepo uposlio Lamparda, ovaj primio loptu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem u donji desni ugao savladao golmana Blekpula.

Igrač domaćih, Met Filips u finišu meča nije uspeo da iskoristi odličan kontranapad svog tima, pošto je njegov udarac završio pored leve stative Čehovog gola. Ipak, u 86. minutu Blekpul je postigao počasni pogodak na veliku radost svojih navijača. Čelsi je izgubio loptu na sredini uz aut-liniju, bljesnula je kontra, da bi posle sjajno odigranog duplog pasa sa Bitijem, Džejson Pančon preciznim udarcem po zemlji u donji levi ugao sa distance, savladao Petra Čeha.