Totenhem eliminisao Milan

BEOGRAD, 9. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona pošto su na svom terenu igrali nerešeno 0:0 sa ekipom Milana i tako sačuvali gol prednosti iz prvog duela.

U prvom meču odigranom 15. februara u Milanu Totenhem je pobedio 1:0 golom Pitera Krauča.

Igrači engleskog tima večeras su gostima iz Italije prepustili terensku inicijativu i veći deo utakmice imali podređen položaj, ali su uspeli u nameri da sačuvaju svoju mrežu, što im je donelo plasman među osam najboljih timova u Evropi.

Najopasniji po gol domaćeg tima bio je Brazilac Robinjo.

Napadač Milana najbliži pogotku bio je u 26. minutu kada je Vilijam Galas uzspeo da izbaci loptu sa gol linije.

U 66. minutu Robinjo je zapretio posle gužve u kaznenom prostoru Totenhema, ali je njegov udarac završio samo u korneru.

Isto je bilo i u poslednjem minutu utakmice, kada je šutirao sa distance, međutim lopta se od noge protivničkog igrača odbila preko gola.

Strelac jedinog gola u dvomeču ova dva tima, Piter Krauč i večeras je nekoliko puta pokušao da se upiše u strelce, uglavnom udarcima