Smiljanić u 90. minutu za pobedu Partizana

BEOGRAD, 12. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd u uzbudljivom meču na stadionu u Humskoj sa 2:1 u 18. Kolu Super lige Srbije.

Tri boda crno-belima doneo je Milan Smiljanić preciznim udarcem sa 16 metara u 89. minutu.

Partizan je poveo preko Prinsa Tejga u 56. minutu, kada je udarcem glavom posle centaršuta Saše Ilića savladao golmana OFK Beograda Bojana Šaranova, ali su gosti izjednačili golom Milana Rodića posle kornera u 86. minutu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića bili su bolji rival tokom celog meča, a glavni "krivac" što nisu ubedljivije slavili je gostujući čuvar mreže.

Bojan Šaranov
je u nekoliko navrata odlično intervenisao, posebno posle pokušaja Ivice Ilijeva u 61. i 68. minutu, kao i kod udarca Tejga u 76.

"Romantičari" su se na stadionu Partizana opredelili za defanzivniju taktiku, međutim to im nije pomoglo da ostanu neporaženi u duelu sa liderom prvenstva, koji ponovo ima pet bodova više od najbližeg pratioca Crvene zvezde.

Meč u Humskoj pred 12.000 gledalaca počeo je svečano, dodelom nagrade Večernjih novosti Saši Iliću.

Fudbaler crno-belih izabran je za najboljeg igrača u 2010. godini od strane kapitena ostalih timova.