Bolton u polufinalu FA Kupa

BEOGRAD, 12. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Boltona plasirali su se u polufinale FA Kupa pošto su danas na gostovanju pobedili Birmingem sa 3:2, golom Li Čung Jonga u poslednjem minutu utakmice.

Bolton je poveo u 21. minutu golom Johana Elmandera, a izjednačio je Kameron Džerom u 38. minutu.

Novo vodjstvo gostima doneo je Kevin Dejvis u 66. minutu iz jedanaesterca. Prethodno ga je u šesnaestercu oborio Kurtis Dejvis.

Drugo izjednačenje na utakmici doneo je Kevin Filips u 80. minutu, ali je pobedu Boltonu doneo Li Čung Jong u 90. minutu, posle dodavanja Kevina Dejvisa.

Bolton će tako prvi put posle 11 godina igrati u polufinalu FA Kupa, posle poraza od Aston Vile 2000. godine.

U četvrtfinalu igraju još Mančester junajted - Arsenal, a sutra su na programu utakmice Mančester siti - Reding i Stouk – Vest Hem.