Benzema doneo pobedu Realu, katastrofa Valensije

BEOGRAD, 12. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Erkules sa 2:0, u utakmici 28. kola španskog prvenstva i smanjili zaostatak za vodećom Barselonom na četiri boda.

Dvostruki strelac u 22. prvenstvenoj pobedi Reala bio je Karim Benzema koji je pogađao mrežu u 24. i 56. minutu.

U ekipi Reala nije bilo najboljeg strelca Kristijana Ronalda koji se oporavlja od povrede noge, a trener Žoze Morinjo odmorio je Ćabija Alonsa i Pepea, za revanš utakmicu osmine finala Lige šampiona protiv Liona, u sredu.

Real ima 70 bodova, četiri manje od Barselone, koja meč 28. kola igra u nedelju na gostovanju protiv Sevilje.

Fudbaleri Almerije i Atletika iz Madrida odigrali su nerešeno 2:2. Dvostruki strelac u ekipi Atletika bio je Serhio Aguero, u 39. i 61. minutu, dok su golove za domaćine postigli Albert Krusat u 49. i Henok Goitom u 77. minutu.

Aguero je sa 11 golova najbolji strelac Atletika ove sezone.

Atletiko Madrid se bodom popeo na sedmo mesto sa 39 bodova, dok se Almerija sa 26 bodova i dalje nalazi u zoni ispadanja, na 18. mestu.

Fudbaleri Saragose pobedili su na Romaredi Valensiju sa 4:0 i popeli se na 14. mesto na tabeli. Čini se da se izabranici Unaja Emerija nisu oporavili od eliminacije iz Lige šampiona, lošom igrom pretrpeli su šesti poraz u prvenstvu.

Dvostruki strelac u pobedi Saragose bio je Gabrijel Arenas, koji je oba puta bio precizan sa "bele tačke", u 65. i 76. minutu. Golove su još postigli Jirži Jarošik u petom i Ander Aguera u 40. minutu.

Saragosa se sedmom prvenstvenom pobedom sa 17. popela na 14. mesto na tabeli i ima 30 bodova, dok je Valensija ostala na trećem mestu sa 54 boda.