Kostelić pobednik Svetskog kupa

KVITFJEL, 12. mart 2011. (FoNet) - Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je titulu pobednika Svetskog kupa, pošto pet trka pre kraja sezone ima nedostižnih 516 bodova više od najbližeg pratioca Švajcarca Didije Kuša.

Kostelić je današnji spust u norveškom Kvjetfilu završio na 21. mestu sa skoro dve sekunde zaostatka za pobednikom Mihaelom Valhoferom iz Austrije, ali mu je i to bilo dovoljno za osvajanje velikog kristalnog globusa, jer Kuš i Norvežanin Aksel Lund Svindal nisu uspeli da stignu do pobedničkog postolja.

Na taj način njih dvojica su izgubili i teorijske šanse da u poslednjih pet trka ugroze Kostelića.

Za Kostelića je to prvi trijumf u generalnom plasmanu Svetskog kupa. Do sada je osvojio dva mala globusa - u slalomu i u kombinaciji. Njegova sestra Janica tri puta je trijumfovala u Svetskom kupu.