Ana bolja od Jelene

BEOGRAD, 15. marta 2011. (Beta) - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu pošto je pobedila sunarodnicu i branioca titule Jelenu Janković sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

To je bio 10. međusobni meč dve najbolje rangirane srpske teniserke i sedma pobeda Ivanovićeve.

Ivanovićeva, 21. na WTA listi je do pobede nad šestom teniserkom sveta i braniocem titule došla za sat i 25 minuta igre.

Ivanovićevoj je za osvajanje prvog seta bio potreban jedan brejk, koji je napravila u prvom gemu. Jankovićeva je u tom delu igre imala tri brejk lopte, ali nije uspela da ih iskoristi, pa je njena protivnica za 45 minuta povela u meču iskoristivši drugu set loptu.

Ana Ivanović je na početku drugog seta napravila brejk i posle toga povela sa 2:0. Jankovićeva je uzvratila, oduzela servis protivnici u četvrtom gemu izjednačila na 2:2.

Kada se činilo da će drugi set ući u zanimljivu završnicu, Ivanovićeva je osvojila četiri gema uzastopno i došla do pobede kojom je prekinula niz od dva uzastopna poraza u međusobnim duelima.

Ivanovićeva će u četvrtfinalu igrati protiv Marion Bartoli, koja je 15. nosilac.

Bartoli, 17. teniserka sveta i Ivanovićeva do sada su igrale šest puta, a četiri pobede ostvarila je srpska teniserka.