Ćićarito odveo Junajted u četvrtfinale

0

BEOGRAD, 15. marta 2011. (Beta) – Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su na svom terenu, u revanš utakmici osmine finala, pobedili Olimpik iz Marseja sa 2:0.

Dvostruki strelac u pobedi Mančester junajteda bio je Havijer Ernandes, u petom i 75. minutu, a jedini strelac za Marsej bio je defanzivac engleskog tima Vesli Braun, koji je u 82. minutu zatresao svoju mrežu.

U prvoj utakmici u Marseju bilo je 0:0.

Mančester junajted je poveo posle prve šanse na utakmici. Vejn Runi je dodao do Rajana Gigsa, a ovaj je u šesnaestercu pronašao Ernandesa, kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju Stiva Mandandu.

To je prvi gol koji je Marsej primio u poslednjih 512 minuta u utakmicama Lige šampiona. Poslednji put Marsej je primio gol prošle sezone u porazu od Čelsija od 0:2.

Marsej je mogao da izjednači u devetom minutu. Andre Ajev je pronašao Žan Pjera Žinjaka, ali je reprezentativac Fracuske loše šutirao, preko gola Edvina van der Sara.

Ekipa Didijea Dešama nije mogla da pronađe rešenje u napadu, dobru priliku propustio je Sulejman Dijavara u 36. minutu, kada je glavom prebacio loptu preko prečke, a u šansi je šest minuta kasnije bio i Loik Remi, koji posle greške Krisa Smolinga nije dobro šutirao.

Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustio je Smoling, ali je posle kornera šutirao preko gola.

Fudbaleri Marseja su početkom drugog dela igre pokušavali preko Remija i Žinjaka, ali do ozbiljnije prilike došli su tek u 74. minutu kada Benoa Šejru posle dodavanja Remija nije dobro zahvatio loptu, pa je golman Junajteda lako uhvatio.

Minut kasnije vođstvo je duplirao Ernandes svojim drugim golom na meču. Rezervista Antonio Valensija je dodao do Gigsa, a ovaj je prosledio loptu do meksičkog internacionalaca koji je lako ubacio u mrežu.

Marsej je izjednačio u 82. minutu autogolom Veslija Brauna. Korner je izveo Lučo Gonzales, a Braun je u pokušaju da spreči Gabrijela Hajncea da dođe do lopte, glavom poslao loptu u svoju mrežu. Pol Skols je pokušao da izbaci loptu, ali je ona prešla gol liniju.

Do kraja utakmice ekipa Aleksa Fergusona je sačuvala rezultat i peti put uzastopno obezbedila plasman u četvrtfinale Lige šampiona.