Inter čudesnim preokretom izbacio Bajern

0

BEOGRAD, 15. marta 2011. (Beta) – Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su kao gost posle preokreta došli do pobede protiv Bajerna iz Minhena od 3:2.

U prvom meču, 23. februara u Milanu, Bajern je pobedio sa 1:0, pa se italijanski tim u narednu rundu plasirao zbog više golova u gostima.

Strelci u večerašnjem meču bili su Samjuel Eto u četvrtom, Vesli Snajder u 63. i Goran Pandev u 88. minutu za Inter, a Mario Gomez u 21. i Tomas Miler u 31. za Bajern.

Aktuelni prvak Evrope Inter poveo je golom Etoa već u uvodnim minutima utakmice. Kamerunac se odlično snašao posle dodavanja Gorana Pandeva i loptu kroz noge istrčalog golmana Tomasa Krafta poslao u mrežu.

Domaći igrači izjednačili su pogotkom Marija Gomeza na gotovo identičan način kao što su stigli do pobede u Milanu pre tri nedelje.

Arjen Roben je šutirao sa distance, Žulio Sezar ispustio loptu, a Mario Gomez, iako okrenut leđima, spretno je reagovao i postigao svoj osmi gol u Ligi šampiona ove sezone. Time se izjednačio na vodećem mestu liste strelaca sa Lionelom Mesijem i Samjuelom Etoom.

Bajern je posle samo deset minuta potpuno preokrenuo rezultat, pošto je precizan bio Tomas Miler. Prethodno je Roben pokušao da proigra Gomeza, ali je Lusio skrenuo loptu do Milera koji je lepo prebacio istrčalog Sezara.

Bavarci su imali još nekoliko odličnih prilika da do kraja prvog poluvremena uvećaju prednost, ali se Sezar dobrim intervencijama donekle iskupio za grešku kod izjednačujućeg gola, dok je u 39. minutu stativa bila saveznik gostiju.

Po povratku sa odmora Inter je zaigrao nešto bolje nego u prvom delu, ali je Bajern bio tim koji je stvarao šanse za gol.

Kazna za promašaje domaće igrače stigla je posle preciznog udarca Snajdera sa 17. metara za 2:2, da bi sve na Alijanc areni šokirao Goran Pandev dva minuta pre kraja.

Reprezentativac Makedonije iskoristio je sjajno dodavanje Samjuela Etoa i udarcem iz prve sa 12 metara šutirao u gornji desni ugao Tomasa Krafta.

Kapiten Intera u večerašnjoj utakmici bio je reprezentativac Srbije Dejan Stanković, koji je zamenjen u 50. minutu. Umesto njega u igru je ušao Kutinjo, a kapitensku traku preuzeo je Sebastijan Kambijaso .