Čikago preuzeo prvo mesto u Istočnoj konferenciji

BEOGRAD, 16. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Čikaga pobedili su Vašington sa 98:79, ostvarili sedum uzastopnu pobedu u NBA ligi i preuzeli prvo mesto u Istočnoj konferenciji.

Bulse je do pobede predvodio Derik Rouz sa 23 poena i sedam asistencija, Luol Deng dodao je 20, a Kit Bogans 17 poena.

U ekipi Vašingtona Džordan Kroford bio je najefikasniji sa 27 poena, a Džaval Mekgi zabeležio je "tripl dabl" učinak od 11 poena, 12 skokova i 12 blokada.

To je bila 12. uzastopna pobeda Bulsa na svom terenu, dok su Vizardsi pretrpeli peti poraz u nizu i sada na gostovanjima imaju skor od jedne pobede i 30 poraza.

Košarkaši Indijane pobedili su Njujork sa 119:117 i naneli mu treći uzastopni poraz u NBA ligi.

Pobedu Indijani doneo je Deni Grejndžer košem 0,3 sekunde pre kraja utakmice. On je meč završio sa 26 poena, sedam skokova i tri asistencije, a najefikasniji je bio Tajler Hejnsbro sa 30 poena, dok je Daren Kolison dodao 24, uz devet asistencija.

Najefikasniji u ekipi Njujorka bio je Karmelo Entoni sa 29 poena i devet skokova, a Amare Stodemajer ubacio je 21 poen uz 10 skokova.

Košarkaši Portlanda pobedili su Dalas sa 104:101. Blejzersi su 3:50 minuta do kraja vodili sa 100:94, ali su gosti preko Džejsona Terija došli na pola koša zaostatka (100:99).

Pobedu Portlandu obezbedio je Brendon Roj 47 sekundi pre kraja za 104:99, a konačan rezultat postavio je Dirk Novici poenima sa linije za slobodna bacanja. On je u poslednjem napadu pokušao da izjednači "trojkom", ali nije bio precizan.

Lamarkus Oldridž predvodio je Blejzerse do pobede sa 30 poena i osam skokova, Roj je utakmicu završio sa 21 poenom, a tri manje postigao je Vesli Metjuz.

Novicki je bio najefikasniji u ekipi Dalasa sa 28 poena uz 11 skokova.

Atlanta je pobedila Milvoki sa 110:85 zahvaljujući Džou Džonsonu koji je postigao 36 poena, od kojih 28 u prvom poluvremenu. Sa druge strane najefikasniji je bio Endrju Bogut sa 21 poenom i 13 skokova.

Ta utakmica trebalo je da se odigra 11 januara, ali je zbog loših vremenskih uslova i obilnog snega u Atlanti odložena.