Pobede Hamburga i Bajerna, gol Kačara

BEOGRAD, 19. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Hamburga pobedili su  na svom terenu Keln sa 6:2, u utakmici 27. kola nemačke lige, dok je Bajern u završnici meča došao do pobede nad Frajburgom od 2:1.

Trostruki strelac u pobedi Hamburga bio je Mladen Petrić, a golove za domaći tim postigli su još srpski fudbaler Gojko Kačar, Anis Ben Hatira i Ze Roberto iz jedanaesterca.

Mato Jajalo i Lukas Podolski bili su strelci u ekipi Kelna, koja sa 32 boda zauzima 11. mesto na tabeli. Hamburg ima osam bodova više i nalazi se na sedmom mestu.

Aktuelni šampion Bajern iz Minhena pobedio je na gostovanju Frajburg sa 2:1 i tako ostao u trci za osvajanje trećeg mesta koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Bajern je poveo u devetom minutu golom Marija Gomesa, izjednačio je Demba Sise osam minuta kasnije, a 14. prvenstvenu pobedu ekipi Luja van Gala doneo je Frenk Riberi u 88. minutu.

Golman Bajerna Tomas Kraft je u 14. minutu odbranio penal Siseu.

Bajern je četvrti na tabeli sa 48 bodova i ima dva manje od trećeplasiranog Hanovera, koji je na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 2:0.

Verder se popeo na 12. mesto na tabeli pobedom na gostovanju protiv Nirnberga od 3:1, dok je Ajntraht u Frankfurtu zahvajujući dvostrukom strelcu Teofanisu Gekasu pobedio Sankt Pauli sa 2:1.

Lider šampionata Borusija iz Dortmunda večeras igra na svom terenu protiv Majnca.