Zvezda bratski sa Olimpijakosom

ATINA, 24. mart 2011. (FoNet) - U prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Atini fudbaleri Olimpijakosa i Crvene zvezde igrali su nerešeno 1:1 (1:1).

Domaćini su poveli golom Olofa Melberga u osmom minutu.

Beogradska ekipa izjednačila je u 23. minutu, pošto je Milan Vilotić iskoristio centaršut Duška Tošića i sa 10-ak metara volej udarcem smestio loptu u mrežu.

U nastavku utakmice Olimpijakos je imao terensku inicijativu i nešto više prilika za drugi pogodak, ali se mreže više nisu tresle.

Prihod sa ove utakmice namenjen je klubovima iz Sportskog društva Olimpijakos koji imaju problema sa finansiranjem.

Olimpijakos je utakmicu igrao praktično sa drugom postavom, jer se čak 11 standardnih prvotimaca nalazi na priprema nacionalnih selekcija svojih zemalja, a Zvezda je nastupila bez Uroša Ćosića, Lija Adija, Marka Vešovića, Darka Lazovića, Ognjena Koromana i Pavla Ninkova.