Italija pobedila Sloveniju u Ljubljani

BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je kao gost Sloveniju sa 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine i kao vodeći tim u Grupi C odmakla rivalima na šest bodova prednosti.

Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Tijago Mota u 73. Minute na asistenciju Frederika Balzaretija.

U Grupi A Belgija je kao gost pobedila Austriju sa 2:0. Dvostruki strelac je bio Aksel Vicel u šestom i 50. minutu. Belgija sada deli drugo mesto na tabeli sa Austrijom, sa po sedam bodova, s tim što ima utakmicu više.

U Grupi E u Budimpešti su se sastale dve vodeće ekipe, Mađarska i Holandija, a gosti su pobedili sa 4:0.

Prvi gol na meču postigao je Rafael van der Vart u 8. minutu, zatim je na 2:0 povećao Ibrahim Afelaj u 45. U drugom poluvremenu Dirk Kojt postigao je treći pogodak za goste u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Robin van Persi u 62.

Holandija je na tabeli prva sa maksimalnih 15 bodova iz pet utakmica, dok je Mađarska druga sa devet bodova.

Francuska je golovima Filipa Meksesa u 28. i Žoana Gurkufa u 72. minutu pobedila Luksembrug u gostima.

"Trikolori" su prvi na tabeli Grupe D sa 12 bodova iz pet mečeva, dok je Luksemburg poslednji sa samo jednim bodom.

Svetski prvak Španija tek posle preokreta došao je do pobede na svom terenu u duelu sa Češkom. Gosti su poveli golom Jaroslava Plasila u 28. minutu, ali je David Vilja sa dva pogotka sprečio iznenađenje.

Prvi gol napadač Barselone postigao je u 69. minutu na asistenciju Andreasa Inijieste, a drugi u 73. iz penala.

Španija je ovom pobedom zadržala prvo mesto u Grupi sa maksimalnim učinkom, 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Češka druga sa šest bodova.