Italija pobedila Sloveniju u Ljubljani
BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je kao gost Sloveniju sa 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine i kao vodeći tim u Grupi C odmakla rivalima na šest bodova prednosti.
Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Tijago Mota u 73. Minute na asistenciju Frederika Balzaretija.
U Grupi A Belgija je kao gost pobedila Austriju sa 2:0. Dvostruki strelac je bio Aksel Vicel u šestom i 50. minutu. Belgija sada deli drugo mesto na tabeli sa Austrijom, sa po sedam bodova, s tim što ima utakmicu više.
U Grupi E u Budimpešti su se sastale dve vodeće ekipe, Mađarska i Holandija, a gosti su pobedili sa 4:0.
Prvi gol na meču postigao je Rafael van der Vart u 8. minutu, zatim je na 2:0 povećao Ibrahim Afelaj u 45. U drugom poluvremenu Dirk Kojt postigao je treći pogodak za goste u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Robin van Persi u 62.
Holandija je na tabeli prva sa maksimalnih 15 bodova iz pet utakmica, dok je Mađarska druga sa devet bodova.
Francuska je golovima Filipa Meksesa u 28. i Žoana Gurkufa u 72. minutu pobedila Luksembrug u gostima.
"Trikolori" su prvi na tabeli Grupe D sa 12 bodova iz pet mečeva, dok je Luksemburg poslednji sa samo jednim bodom.
Svetski prvak Španija tek posle preokreta došao je do pobede na svom terenu u duelu sa Češkom. Gosti su poveli golom Jaroslava Plasila u 28. minutu, ali je David Vilja sa dva pogotka sprečio iznenađenje.
Prvi gol napadač Barselone postigao je u 69. minutu na asistenciju Andreasa Inijieste, a drugi u 73. iz penala.
Španija je ovom pobedom zadržala prvo mesto u Grupi sa maksimalnim učinkom, 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Češka druga sa šest bodova.
Rezultati 5. kola kvalifikacija:
GRUPA A
Austrija - Belgija 0:2
(Vitsel 6, 50.)
Subota:
Nemačka - Kazahstan (20:00)
Tabela: Nemačka 12, Austrija 7, Turska 6, Belgija 4, Azerbejdžan 3, Kazahstan 0.
GRUPA B:
Subota:
Jemenija - Rusija (16:00)
Andora - Slovačka (20:00)
R. Irska - Makedonija (20:45)
Tabela: Rusija 9, Jermenija 7, R. Irska 7, Slovačka 7, Makedonija 4, Andora 0.
GRUPA C
Srbija - S. Irska 2:1
(Pantelić 65, Tošić 74. - Mekoli 40.)
Slovenija - Italija 0:1
(Mota 73.)
29. mart:
Estonija - Srbija
S. Irska - Slovenija
Tabela: Italija 13, Slovenija 7, Srbija 7, Estonija 6, S. Irska 5, Farska Ostrva 1.
GRUPA D
Luksemburg - Francuska 0:2
(Mekses 28, gurkuf 72.)
Subota:
BiH - Rumunija (19:15)
Albanija - Belorusija (20:00)
Tabela: Francuska12, Belorusija 8, Albanija 5, BiH 4, Rumunija 2, Luksemburg 1.
GRUPA E
Mađarska - Holandija 0:4
(Van Der Vart 8, Afelaj 45, Kajt 54, Van Persi 62.)
Tabela: Holandija 15, Mađarska 9, Švedska 6, Moldavija 6, Finska 3, San Marino 0.
GRUPA F
Subota:
Gruzija - Hrvatska (18:00)
Izrael - Letonija (19:05)
Malta - Grčka (20:30)
Tabela: Hrvatska 10, Grčka 8, Gruzija 6, Izrael 4, Letonija 4, Malta 0.
GRUPA G
Subota:
Vels - Engleska (16:00)
Bugarska - Švajcarska (17:45)
Tabela: Crna Gora 10, Engleska 7, Švajcarska 3, Bugarska 3, Vels 0.
GRUPA H
Nedelja:
Kipar - Island (19:00)
Norveška - Danska (20:00)
Tabela: Norveška 9, Portugal 7, Danska 6, Kipar 1, Island 0.
GRUPA I
Španija - Češka 2:1
(Vilja 69.p, 73. - Plašil 29.)
Tabela: Španija 12, Češka 6, Škotska 4, Litvanija 4, Lihtenštajn 0.