Italija pobedila Sloveniju u Ljubljani

0

BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) – Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je kao gost Sloveniju sa 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine i kao vodeći tim u Grupi C odmakla rivalima na šest bodova prednosti.

BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) – Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je kao gost Sloveniju sa 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine i kao vodeći tim u Grupi C odmakla rivalima na šest bodova prednosti.

Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Tijago Mota u 73. Minute na asistenciju Frederika Balzaretija.

U Grupi A Belgija je kao gost pobedila Austriju sa 2:0. Dvostruki strelac je bio Aksel Vicel u šestom i 50. minutu. Belgija sada deli drugo mesto na tabeli sa Austrijom, sa po sedam bodova, s tim što ima utakmicu više.

U Grupi E u Budimpešti su se sastale dve vodeće ekipe, Mađarska i Holandija, a gosti su pobedili sa 4:0.

Prvi gol na meču postigao je Rafael van der Vart u 8. minutu, zatim je na 2:0 povećao Ibrahim Afelaj u 45. U drugom poluvremenu Dirk Kojt postigao je treći pogodak za goste u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Robin van Persi u 62.

Holandija je na tabeli prva sa maksimalnih 15 bodova iz pet utakmica, dok je Mađarska druga sa devet bodova.

Francuska je golovima Filipa Meksesa u 28. i Žoana Gurkufa u 72. minutu pobedila Luksembrug u gostima.

„Trikolori“ su prvi na tabeli Grupe D sa 12 bodova iz pet mečeva, dok je Luksemburg poslednji sa samo jednim bodom.

Svetski prvak Španija tek posle preokreta došao je do pobede na svom terenu u duelu sa Češkom. Gosti su poveli golom Jaroslava Plasila u 28. minutu, ali je David Vilja sa dva pogotka sprečio iznenađenje.

Prvi gol napadač Barselone postigao je u 69. minutu na asistenciju Andreasa Inijieste, a drugi u 73. iz penala.

Španija je ovom pobedom zadržala prvo mesto u Grupi sa maksimalnim učinkom, 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Češka druga sa šest bodova.

Rezultati 5. kola kvalifikacija:

GRUPA A

Austrija – Belgija 0:2
(Vitsel 6, 50.)

Subota:

Nemačka – Kazahstan (20:00)

Tabela: Nemačka 12, Austrija 7, Turska 6, Belgija 4, Azerbejdžan 3, Kazahstan 0.

GRUPA B:

Subota:

Jemenija – Rusija (16:00)
Andora – Slovačka (20:00)
R. Irska – Makedonija (20:45)

Tabela: Rusija 9, Jermenija 7, R. Irska 7, Slovačka 7, Makedonija 4, Andora 0.

GRUPA C

Srbija – S. Irska 2:1
(Pantelić 65, Tošić 74. – Mekoli 40.)

Slovenija – Italija 0:1
(Mota 73.)

29. mart:

Estonija – Srbija
S. Irska – Slovenija

Tabela: Italija 13, Slovenija 7, Srbija 7, Estonija 6, S. Irska 5, Farska Ostrva 1.

GRUPA D

Luksemburg – Francuska 0:2
(Mekses 28, gurkuf 72.)

Subota:

BiH – Rumunija (19:15)
Albanija – Belorusija (20:00)

Tabela: Francuska12, Belorusija 8, Albanija 5, BiH 4, Rumunija 2, Luksemburg 1.

GRUPA E

Mađarska – Holandija 0:4
(Van Der Vart 8, Afelaj 45, Kajt 54, Van Persi 62.)

Tabela: Holandija 15, Mađarska 9, Švedska 6, Moldavija 6, Finska 3, San Marino 0.

GRUPA F

Subota:

Gruzija – Hrvatska (18:00)
Izrael – Letonija (19:05)
Malta – Grčka (20:30)

Tabela: Hrvatska 10, Grčka 8, Gruzija 6, Izrael 4, Letonija 4, Malta 0.

GRUPA G

Subota:

Vels – Engleska (16:00)
Bugarska – Švajcarska (17:45)

Tabela: Crna Gora 10, Engleska 7, Švajcarska 3, Bugarska 3, Vels 0.

GRUPA H

Nedelja:

Kipar – Island (19:00)
Norveška – Danska (20:00)

Tabela: Norveška 9, Portugal 7, Danska 6, Kipar 1, Island 0.

GRUPA I

Španija – Češka 2:1
(Vilja 69.p, 73. – Plašil 29.)

Tabela: Španija 12, Češka 6, Škotska 4, Litvanija 4, Lihtenštajn 0.

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.