Fetel osvojio Veliku nagradu Australije

BEOGRAD, 27. marta 2011. (Beta) - Aktuelni svetski šampion u Formuli jedan, vozač Red Bula Sebastijan Fetel pobedio je u trci za Veliku nagradu Australije u Melburnu.

Fetel je trku završio za jedan sat, 29 minuta, 30 sekundi i 25 stotinki i to je bila njegova 11. pobeda u karijeri, a prva pobeda za ekipu Red Bula u Australiji.

Nemački vozač je potpuno dominirao u današnjoj trci, krenuo je sa pol pozicije, od početka je preuzeo kontrolu i ostali vozači nijednom nisu uspeli da ga ugroze.

Drugo mesto osvojio je Luis Hamilton iz Meklarena, sa 22,29 sekunde zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao vozač Renoa Vitalij Petrov sa 30,56 sekundi zaostatka za pobednikom.

Dvostruki svetski šampion Fernando Alonso iz Ferarija trku je završio na četvrtom mestu, a Mark Veber iz Red Bula na petom.

Bodove na stazi Albert park osvojili su još vozač Meklarena Dženson Baton, vozači Zaubera Serđo Peres i Kamui Kobajaši, Felipe Masa iz Ferarija i vozač ekipe Toro Roso Sebastijan Buemi.

Trku nisu završili sedmostuki svetski šampion Mihael Šumaher iz Mercedesa, njegov klupski kolega Niko Rozberg, Pastor Maldonado iRubens Barikelo iz Vilijamsa, vozač Lotusa Heiki Kovalainen i Timo Glok iz Virdžina.

Pre početka trke minutom ćutanja odata je počast žrtvama zemljotresa i cunamija u Japanu.

Sledeća trka u šampionatu na programu je 10. aprila na stazi Sepang za Veliku nagradu Malezije.