Jarić srušio Olimpijakos, Real slavio u Valensiji

BEOGRAD, 29. marta 2011. (Beta) - Košarkaški timovi Makabi, Panatinaikos, Real Madrid i Sijena poveli su protiv svojih rivala sa 2:1 u seriji plej-ofa Evrolige.

Makabi je kao domaćin bio bolji od Kahe Laboral sa 81:60, Panatinaikos od Barselone sa 76:74, Sijena od Olimpijakosa sa 81:72, dok je jedino Real Madrid pobedio u gostima, ekipu Valensije sa 75:66.

U pobedi Makabija istakao se Džeremi Pargo sa 23 poena, a najefikasniji u gostujućem timu bio je Mirza Teletović sa 14.

Panatinaikos je predvodio Dimitris Diamantidis sa 18 poena, dok je u poraženoj Barseloni najbolji bio Riki Rubio sa 16. Kosta Perović za dva minuta u gostujućem timu nije upisao poen, kao ni Milenko Tepić koji je za domaćina igrao samo 48 sekundi.

Najefikasniji igrač susreta Valensija - Real Madrid bio je reprezentativac Srbije Duško Savanović sa 21 poenom. To nije bilo dovoljno njegovom timu da izbegne poraz od Madriđana koje je predvodio D'Or Fišer sa 19 poena. Novica Veličković igrao je sedam minuta za goste i postigao dva poena.

Marko Jarić je bio najbolji igrač Sijene sa 24 poena u pobedi protiv Olimpijakosa za koji je igrao Miloš Teodosić, iako ima probleme sa leđima. On je za nešto više od devet minuta ubacio samo dva poena.

Četvrte utakmice u seriji igraju se u četvrtak, 31. marta, a pobednik je tim koji dođe do tri pobede.