Radnički pobedio Partizan u Pioniru

BEOGRAD, 30. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobedili su u Beogradu kao gosti ekipu Partizana sa 96:91 (27:29, 19:16, 21:29, 17:29), u 3. kolu Superlige Srbije.

Utakmicu su obeležili brojni rezultatski preokreti, a gosti su slavili zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini.

Izabranici Miroslava Nikolića nadoknadili su zaostatak sa kraja treće deonice od sedam poena i preokrenuli na 94:89.

Tim rezultatom ušlo se u poslednji minut meča, pa domaći igrači nisu uspeli da izbegnu prvi poraz u Superligi ove sezone.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Danilo Mijatović sa 20 poena, dok je Marko Čakarević postigao dva manje uz sedam skokova. Predrag Miletić dodao je 16 poena, a Nenad Šulović 14.

Ekipu Partizana predvodio je Jan Veseli sa 16 poena i 11 skokova. Džejms Gist postigao je 14 poena uz četiri skokoa i isto toliko asistencija.

Radnički je posle ove pobede deli prvo mesto s vršačkim Hemofarmom na tabeli Superlige sa tri pobede iz isto toliko mečeva, dok Partizan ima dve pobede i poraz.

Bio je ovo četvrti duel Partizana i Radničkog ove sezone. Oba tima po jednom su pobedila u Jadranskoj ligi, a crno-beli su bili bolji još u meču Kupa Srbije.

U drugom meču odigranom večeras Hemofarm je kao domaćin u Vršcu pobedio Metalac iz Valjeva sa 78:67 i izjednačio se na prvom mestu tabele sa ekipom Radničkog.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivan Maraš sa 25 poena i devet skokova. Mladen Jeremić je ubacio 13, a Miljan Pavković 12.

U ekipi Metalca istakao se Stefan Sinovec sa 16 poena, dok je Marko Ljubičić postigao 14.