Srbija preko SAD do finala

U drugom polufinalnom meču kasnije igraju reprezentacije Hrvatske i Italije.

Pobednik završnog turnira Svetske lige izboriće plasman na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Izabranici Dejana Udovičića furiozno su počeli utakmicu i lako došli do prednosti od 3:0, a tek u završnici četvrtine SAD su postigle gol.

Nastavili su igrači Srbije u istom ritmu i u drugoj deonici postigli su dva pogotka, dok Amerikanci nisu uspeli da zatresu protivničku
mrežu.

Napad Srbije u trećoj deonici predvodio je raspoloženi Vanja Udovičić, koji je sa dva pogotka doneo svojoj ekipi ubedljivih 7:1.

Amerikanci su tek u završnici deonice postigli svoj drugi gol na utakmici, a strelac je bio Toni Azevedo iz peterca.

Početak poslednje četvrtine pripao je Amerikancima koji su preko Rajana Bejlija i DŽesija Smita brzo postigli dva pogotka i smanjili na 7:4.

Amerikanci su, tri minuta pre kraja utakmice iskoristili pomalo nonšalantnu igru Srbije i novim golom Bejlija prišli na dva gola zaostatka (7:5).

Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je Filip Filipović koji je dva i po minuta pre kraja povisio na 8:5. Nakon toga vaterpolisti Srbije rutinski su priveli utakmicu kraju i plasirali se u finale.