Nemačka se plasirala na EP, Holanđani brojali do 11

Izabranici selektora Joakima Leva imaju maksimalna 24 boda iz osam utakmica i dva kola pre kraja došli su do nedostižne prednosti u odnosu na rivale u Grupi A.

U preostalim mečevima te grupe borbu za baraž vodiće Turska, koja ima 13 i Belgija sa 12 bodova. Belgija, međutim, ima meč više.

Tri gola za Nemačku večeras u Gelzenkirhenu postigao je fudbaler madridskog Reala Mesut Ozil, u 8, 23. i 47. minutu, dok su se u strelce upisali još Lukas Podolski u 28, Amdre Šurle u 84. i Mario Gece u 89. minutu.

Strelci za Austriju bili su Marko Arnautović u 42. i Martin Harnik u 51. minutu.

Pre Nemačke, učešće na završnom turniru obezbedile su reprezentacije Poljske i Ukrajine, kao domaćini turnira.

Najubedljiviju pobedu u večerašnjim utakmicama kvalifikacija ostvarila je reprezentacija Holandije, koja je sa 11:0 kao domaćin pobedila San Marino.

POGLEDAJ VIDEO: Holanđani brojali do 11

Četiri pogotka u tom meču postigao je Robin van Persi, dok su po dva gola dali Vesli Snajder i Klas Jan Huntelar. Po jednom su se u strelce upisali Džon Hejtinga, Dirk Kajt i Žoržinjo Vijndalum.

Evropsko prvenstvo održaće se iduće godine, od 8. juna do 1. jula.