Tipsarević preko Berdiha do osmine finala

Tipsarević je prvi set dobio rezultatom 6;4, a u drugom je vodio 5:0, kada je Čeh odlučio da zbog povrede ramena prekine meč.

U prvom setu vođena je velika borba u kojoj su obojica protivnika bili sigurni u gemovima u kojima su servirali.

Prvu brejk šansu u meču izborio je Tipsarević u devetom gemu i uspeo je da je realizuje, a potom je na svoj servis završio set.

U drugom setu videlo se da Berdih ima problema, zbog kojih je predao meč i na turniru u Sinsinatiju. Nije mogao da servira punom snagom i Tipsarević je lako napravio tri brejka i poveo 5:0, posle čega je Čeh prekratio sebi mučenje.

Za ulazak u četvrtrfinale Tipsarević će igrati sa boljim iz duela dvojice Španaca - Marsela Granoljersa i Huana Karlosa Ferera.

Tipsarević i Granoljers, 32. igrač sveta, sastali su se samo jednom, prošle godine u Kvinsu, i pobedio je Španac, dok Ferero, trenutno 105. na ATP listi, vodi protiv Tipsarevića 2:0.