Pobede Čelsija, APOEL-a i Porta, remi Genka i Valensije

Londonski premijerligaš bio je bolji na svom terenu od Bajera iz Leverkuzena sa 2:0, golovima Davida Luiza u 67. i Huana Mate u 90. minutu.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović igrao je svih 90 minuta za Čelsi.

U drugom meču Grupe E, Genk je uspeo da odoli napadima Valensije, čiji su igrači čak 18 puta šutirali ka golu domaće ekipe.

U Grupi G domaćini u večerašnjim mečevima ostvarili su pobede identičnim rezultatom - 2:1.

Golove za Porto postigli su Hulk, iz slobodnog udarca sa više od 30 metara u 28. minutu i Kleber u 51, dok je strelac za Šahtjor bio Luiz Adriano u 12. minutu.

Gosti iz Ukrajine dobili su dva crvena kartona, pošto je u 40. Minutu isključen Jaroslav Rakitski, a u 80. Dmitro Čigrinski.

Hulk je mogao da se upiše u strelce i u 9. minutu, kada je iz penala pogodio stativu. On je tako postao prvi fudbaler u istoriji Porta koji nije iskoristio jedanaesterac u nekom meču Lige šampiona.

Zenit je na Kipru poveo protiv APOEL-a golom Konstantina Zirjanova u 63. minutu, ali je ekipa srpskog trenera Ivana Jovanovića preokrenula rezultat pogotcima Gustava Manduke u 73. i Ailtona Almeide u 75. minutu.

Gosti iz Rusije u 76. minutu ostali su bez Bruna Alveša, koji je isključen zbog drugog žutog kartona.

Bivši reprezentativci Srbije Danko Lazović i Aleksandar Luković meč su počeli na klupi za rezervne igrače Zenita, ali je Lazović u 80. minutu ušao u igru.