Hanover porazio Borusiju, Bajern ubedljiv

Borusija (D) je vodila na gostovanju u Haneveru od 63. minuta kada je Japanac Šinđi Kagava doveo gostujući tim u vođstvo.

Izgledalo je da će šampioni iz Dortmunda osvojiti sva tri boda ali je najpre u 87. minutu kapiten domaćih Karim Hagui posle kornera postigao gol glavom da bi samo dva minuta kasnije Didije Ja Konan dao drugi gol za Hanover i doneo pobedu od 2:1.

Hanover je sa 11 bodova na petom mestu na tabeli dok je Borusija (D) 11. sa sedam bodova.

Na čelu tabele nalazi se Bajern Minhen sa 15 bodova pošto je u Gelzenkirhenu pobedio Šalke sa 2:0.

Strelci za tim iz Minhena su bili Nils Petersen u 21. minutu i Tomas Miler u 75. Bajern je dokazao da je u odličnoj formi i zabeležio petu pobedu za redom.