Preokret Dortmunda protiv Majnca

Majnc je poveo golom Nikolaja Milera u 33. minutu, a preokret Borusiji doneli su Hrvat Ivan Perišić u 64. i Poljak Lukaš Pišček u 90. minutu.

Borusija iz Mehengladbaha popela se na prvo mesto na tabeli pobedom protiv Nirnberga sa 1:0 golom kapitena Filipa Daemsa iz penala u 76. minutu.

Šalke je pobedio Frajburg sa 4:2 iako su gosti poveli golom Papisa Sisea u trećem minutu. Izjednačio je DŽeferson Farfan u 33. a prednost timu iz Gelzenkirhena doneo je Klas Jan Huntelar u 62. minutu.

Luis Holtbi u 67. minutu povećao je na 3:1, a Raul Gonzales u 74. postigao je četvrti gol za Šalke. Konačnih 4:2 postavio je Erik Jendrišek u 83. minutu.

Volfsburg je pobedio Kajzerslautern golom Aškana Dedžagaha u 63. minutu, a Augsburg i Hanover igrali su bez golova.

Juče je Hamburger zabeležio prvu pobedu u ovoj sezonu Bundes lige protiv Štutgarta. "Švabe" su povele golom Martina Harnika u 18. minutu, a preokret su napravili DŽefri Bruma u 51. i Robert Teše u 67. minutu.