Ubedljive pobede Barselone i Olimpika

Fudbaleri Barselone čak 22 puta sutirali su ka golu domaćeg tima, ali je vodeći pogodak bio autogol Aleksandra Volodka u 19. minutu.

Posle toga precizni u ekipi evropskog prvaka bili su Pedro u 22, Lionel Mesi u 38. i 56. i David Vilja u 90. minutu.

Srpski napadač Mateja Kežman igrao je za domaći tim do 57. minuta, dok je štoper Marko Simić sve vreme bio na terenu, a u finišu meča dobio je žuti karton.

U drugoj utakmici Grupe H Milan je kao domaćin sa 2:0 pobedio češku Viktoriju iz Plzenja. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Zlatan Ibrahimović iz penala u 53. minutu i Antonio Kasano u 66.

(old_image)

Pobedu Olimpiku protiv Borusije doneli su Dede Ajev i Loik Remi. Ajev je bio precizan u 20. i iz penala u 69, a Remi u 62. minutu.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je ceo meč za nemački klub, koji je prema statistici bio opasniji rival, ali ne I efikasniji.

Olimpik je zadržao vodeću poziciju u Grupi F sa šest bodova, pošto je Arsenal u Londonu pobedio gostujući Olimpijakos sa 2:1 i ima četiri boda.

Pogotke za domaći klub postigli su 18-godišnji Aleks Oksklejd Čemberlijan u 8. i Andre Santoš u 20. minutu, dok je gol za goste dao David Fuster u 27. minutu.

Njega je u 79. minutu zamenio reprezentativac Srbije Marko Pantelić, a Ljubomir Fejsa je igrao ceo meč za grčku ekipu.