Real pao u Pioniru!

Crno-beli i Real sada su izjednačeni na tabeli sa po dve pobede i isto toliko poraza.

Najefikasniji igrač utakmice bio je bek gostiju Džejsi Kerol sa 21 poenom, dok je domaći tim predvodio centar Nikola Peković sa 20.

Crno-beli će u 5. kolu igrati protiv Armanija u Milanu, 17. novembra, dok će Real u Madridu biti domaćin Anadolu Efesu.

Partizan je zabeležio tek drugu pobedu protiv Reala u svojoj istoriji u dramatičnoj i izuzetno uzbudljivoj utakmici. Crno-beli su počeli furiozno, stekli početno vođstvo, odlični Madriđani su se vratili, tako da su se ekipe tokom gotovo čitavog meča smenjivale u vođstvu.

Partizan je imao početak iz snova. Uz zaglušujuću buku, crno-beli su zaigrali brzo i angažovano i poveli sa 10:0. Ne samo da je beogradski tim bio dobar u napadu, nego je bio odličan u odbrani, ne
dozvolivši Realu da postigne koš više od četiri minuta na početku.

Partizan je sve poene postizao iz reketa, ali to nisu činili samo centri, već i bekovi posle prodora. Madriđane je predvodio Ljulj, dok se NBA igrači Serž Ibaka i Rudi Fernandez praktično nisu ni videli. Šampion Srbije i regiona otišao je na prvi odmor sa prednošću od 22:16.

Situacija na terenu promenila se kada je u drugoj četvrtini ušao Kerol, koji je bukvalno sam uneo život u igru Reala i bio tvorac preokreta. On je postigao prvih 14 poena svog tima u toj deonici, a 16 ukupno. Španski tim poveo je na kratko sa 35:34 u 16. minutu, posle penala Martinasa Pocijusa.

Danilo Anđušić je penalima brzo vratio prednost domaćima, a onda se u igru vratio Peković, koji je doneo poene koji su toliko falili Partizanu.

Veću prednost crno-beli su vratili kada je Felipe Rejes faulirao Milana Mačvana, a onda je protestovao i dobio tehničku grešku. Krilo Beograđana iskoristio je sva četiri penala, tako da je domaći tim došao do 43:37. Do kraja prvog dela igre, Serhio Rodriges postigao je trojku, a Peković je imao još dva poena za 45:40.

U drugom poluvremenu razigrao se i Fernandez, koji je u trećoj četvrtini postigao 10 poena. Partizan je bez Pekovića na terenu jako teško davao koševe, što je Real iskoristio i dva minuta pre kraja deonice došao do vođstva 54:53, a do kraja deonice nije ispuštao prednost. Najveća razlika za goste bila je šest poena, 61:55, ali je Lo postigao koš u poslednjoj sekundi za 61:57.

Poslednja četvrtina počela je trojkom Dušana Kecmana i košem Vladimira Lučića, posle čega je Partizan ponovo došao u vođstvo, 62:61. Posle toga se igralo izjednačeno, a ekipe su se smenjivale u malim vođstvima.

U 35. minutu, Mirza Begić je dobio tehničku grešku, Mačvan je pogodio oba bacanja, a Partizan iskoristio i dodatni napad i poveo sa 72:66. Real je, međutim, za oko minut i po poenima Kerola i Pocijusa ponovo poveo - 73:72.

Posle toga je do kraja meča bila "rezultatska klackalica". Real je žestoko čuvao reket, a Partizan nije služio šut spolja. Nisu crno-beli klonuli duhom ni kada je Fernandez minut pre kraja pogodio trojku za vođstvo Madriđana 78:76.

Kecman je izjednačio penalima 45 sekundi pre kraja, a onda je Lo, takođe penalima, doneo Partizanu prednost 80:78 na 17 sekundi do kraja meča.

Partizan je odlučio da brani poslednji napad, ali je ipak napravljen faul na Ljulju, koji je iskoristio samo jedan penal, ali je posle borbe nakon promašaja dosuđena ničija lopta, a bio je red da je dobije Real.

Pokušali su gosti da iskoriste poslednjih 3.6 sekundi, ali je Ljulj promašio šut, posle čega je u Pioniru nastao pravi delirijum u slavlju.

Isti učinak u Grupi C kao Partizan i Real, od dve pobede i dva poraza, imaju Anadolu Efes i Armani, dok je na prvom mestu Makabi sa tri pobede ijednim porazom.

Partizan: Lo 14, Kecman 10, Raduljica 4, Jaramaz, Lućić, Milosavljević 5, Katić 2, Božić, Čakarević 7, Mačvan 16, Anđušić 2, Peković 20.

Real: Tomić, Fernandes 13, Sans, Pocijus 7, Suares 4, Rejes 2, Mirotić 9, Rodriges 5, Begić 3, Kerol 21, Ljulj 13, Ibaka 2.