Kavani srušio Siti, Bajern siguran

U drugom meču grupe Bajern obezbedio plasman u drugi krug pošto je kao domaćin pobedio Viljareal sa 3:1.

Napoli je poveo u 17. minutu golom Edinsona Kavanija. Ezekil Laveci je izveo korner sa leve strane, centrirao na prvu stativu, a Kavani je pobegao Jaji Tureu i iz skoro mrtvog ugla glavom iznenadio golmana gostiju Džoa Harta.

Siti je izjednačio golom Marija Balotelija u 33. minutu. Edin Džeko je prošao po levoj strani i centrirao, a jedan odbrambeni fudbaler Napolija izbio loptu do Davida Silve koji je šutirao sa 11 metara iskosa levo.

Golman domaćih Morgan De Santis je odbranio, ali je lopta došla do italijanskog reprezentativca koji je neometan postigao pogodak.

Pobedu timu iz Napulja doneo je Kavani u 49. minutu svojim drugim golom. On je iskoristio dodavanje Andrea Dosene sa leve strane i sa 12 metara savladao Harta.

U drugom meču Bajern je poveo posle velike greške štopera gostiju Matee Musačija. On je dodao loptu protivničkom igraču Toniju Krosu koji je proigrao Franka Riberija, a reprezentativac Francuske je lobovao golmana Dijega Lopeza za 1:0.

Na 2:0 povećao je Mario Gomez u 24. minutu. Anatolij Timoščuk je šutirao sa 30 metara i pogodio stativu, a lopta se odbila o butinu Gomeza i ušla u gol.

Viljareal je izjednačio golom Džonatana De Guzmana u 50 minutu koji je iz voleja savladao Manuela Nojera. Prethodno je Hoan Oriol presekao pas na svojoj polovini, pretrčao gotovo 50 metara i centrirao.

Konačnih 3:1 postavio je drugim golom Riberi posle još jedne asistencije Krosa u 69. minutu.

Bajern sada ima 13 bodova, drugi je Napoli sa osam, treći Siti sa sedam, a poslednjeplasirani Viljareal nema nijedan bod.

U sledećem kolu 7. decembra Siti dočekuje Bajern, a Viljareal na svom terenu igra protiv Napolija.