PAOK pobedio u Londonu, Žigić promašio penal

0

Fudbaleri grčkog PAOK-a pobedili su kao gosti engleski Totenhem sa 2:1, u petom kolu Grupe A Lige Evropa.

PAOK je poveo golom Dimitrisa Salpingidisa u šestom, a na 2:0 povećao je Stefanos Atanasiadis u 16. minutu.

Grci su od 38. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Kostas Stafilidis napravio penal i dobio crveni karton.

Jedanaesterac je realizovao Luka Modrić i smanjio prednost PAOK-a, ali engleska ekipa nije mogla više i Grci su pobedili.

Reprezentativac Srbije Nikola Žigić propustio je priliku da Birmingemu donese makar bod u duelu sa Bragom pošto je promašio jedanaesterac.Braga je do mesta među 32 najbolja stigla zahvaljujući pogotku Uga Vijane u 51. minutu

Holandski PSV pobedio je u Poljskoj Legiju sa 3:0. Gosti su poveli autogolom Mihala Ževlakova u 32. minutu, posle čega su domaćini ostali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Dušan Kučijak.

Kučijak je napravio penal, koji je u 59. minutu realizovao Dris Mertens. Konačnih 3:0 postavio je Zakaria Labjad u devet minuta kasnije.

Za domaću ekipu igrali su srpski fudbaleri Miroslav Radović i Danijel Ljuboja.

Standard je na svom terenu pobedio Hanover golovima Meme Čitea u 26. i Gohija Sirjaka u 59. minutu.

Vorskla je u Ukrajini igrala 1:1 sa danskim Kopenhagenom. Domaćini su poveli autogolom Dame Ndojea u 31. minutu, a isti igrač je
izjednačio šest minuta kasnije.

Hapoel iz Tel Aviva je u gostima pobedio Rapid iz Bukurešta sa 3:1.

Rezultati 5. kola:

Grupa G:

Malme – AZ Alkmar 0:0

Metalist – Austrija Beč 4:1

(Dević 17, Edmar 40, Geje 60, Sosa 90 – Mader 19)

Tabela: Metalist 13, AZ Alkmar 7, Austrija Beč 5, Malme 1

Grupa H:

Maribor – Briž 3:4

(Volas 11, 68, Donk 51 a.g. – Dirar 74, 77, Akpala 82, Donk 90)

Braga – Birmingem 1:0

(Vijana 51)

Tabela: Briž 10, Braga 10, Birmingem 7, Maribor 1

Grupa I:

Ren – Udineze 0:0

Seltik – Atletiko Madrid 0:1

(Turan 30)

Tabela: Atletiko Madrid 10, Udineze 8, Seltik 5, Ren 3

Grupa A:

Rubin – Šamrok 4:1

(Valdez 10, 51, Načo 36, Martins 62 – Oman 12)

Totenhem – PAOK 1:2

(Modrić 39p – Salpingidis 6, Atanasiadis 14)

Tabela: PAOK 11, Rubin 10, Totenhem 7, Šamrok 0

Grupa B:

Standard – Hanover 2:0

(Čite 26, Ćirjak 59)

Vorskla – Kopenhagen 1:1

(N'Doje 31 a.g. – N'Doje 37)

Tabela: Standard 11, Hanover 8, Kopenhagen 5, Vorskla 2

Grupa C:

Rapid Bukurešt – Hapoel Tel Aviv 1:3

(Deak 43p – Igijebor 12, Tamuz 39, Toama 45)

Legija – PSV 0:3

(Manolev 32, Mertens 59p, Labijad 68)

Tabela: PSV 13, Legija 9, Hapoel Tel Aviv 4, Rapid Bukurešt 3

Grupa L: (četvrtak)

Lokomotiva Moskva – Šturm (18h)

AEK – Anderleht (19h)

Tabela: Anderleht 12, Lokomotiva Moskva 9, Šturm 3, AEK 0

Grupa J:

AEK Larnaka – Makabi Haifa

Šalke – Steaua

Tabela: Šalke 8, Makabi Haifa 6, Steaua 5, AEK Larnaka 2

Grupa K:

Odenze – Visla

Tvente – Fulam

Tabela: Tvente 10, Fulam 7, Odenze 3, Visla 3

Grupa D:

Sporting – Cirih (21,05)

Vaslui – Lacio

Tabela: Sporting 9, Vaslui 5, Lacio 5, Cirih 2

Grupa E:

Stouk – Dinamo Kijev

Makabi Tel Aviv – Bešiktaš

Tabela: Stouk 10, Bešiktaš 6, Dinamo Kijev 5, Makabi Tel Aviv 1

Grupa F:

Atletik Bilbao – Slovan

Salcburg – PSŽ

Tabela: Atletik Bilbao 10, PSŽ 7, Salcburg 4, Slovan 1

Beta

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.