Pobede Barselone, Reala i Valensije

Real je bio bolji od Sportinga iz Hihona sa 3:0 a madriđani su posle prvog poluvremena vodili sa golom prednosti. Pogodak je u 35. Minutu postigao Anhel Di Marija.

Isti fudbaler je u nastavku utakmice asistirao najboljem sterlcu Reala Kristijanu Ronaldu koji je povisio na 2:0. U 80. minutu Sporting je ostao sa igračem manje pošto je iskuljučen Sebastijan Eguren.

Konačan rezultat postavio je Marselo u nadoknadi vremena.

Real ima tri boda više od Barselone i utakmicu manje pa će sledeće subote imati priliku da u međusobnom duelu sa Barselonom na svom stadionu steknu veliku bodovnu prednost u odnosu na najvećeg rivala.

Barselona je bila vrlo efikasna protiv Levantea i već u prvom poluvremenu vođstvom od 3:0 pokazala da će lako nadigrati goste.

Dva gola postigao je Sesk Fabregas dok su se po jednom u strelce upisali Lionel Mesi, Isak Kuenka i Aleksis Sančez.

Valensija je ostala na vrhu tabele posle neizvesne utakmice sa Espanjolom u kojoj je na svom terenu trijumfovala sa 2:1 pogotcima Tina Koste i Roberta Soldada.

Domaćin je poveo iz penala u 6. minutu da bi godti početkom drugog poluvremena smanjili preko Haime Morena.

Pobedu je svom timu doneo kapiten Roberto soldado koji je u 80. Minutu glavom pogodio mrežu gostiju.

U četvrtom meču koji je bio na programu u subotu Rasing je savladao Viljareal sa 1:0.