Roma primila tri gola i dobila tri crvena kartona

U ostalim utakmicama 14. kola italijanske Serije A igranim danas Juventus je kao domaćin sa 2:0 pobedio Čezenu i vratio se na vodeću poziciju na tabeli, dok je Bolonja, takođe na svom terenu, sa 1:0 bila bolja od Sijene, Kaljari je u gostima pobedio Kataniju istim rezultatom, a Kjevo i Atalanta igrali su nerešeno bez golova.

Fiorentina je protiv Rome dva gola postigla iz penala. Prvo je reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić realizovao udarac sa bele tačke u 17. minutu, potom je Alesandro Gamberini u 44. povisio na 2:0, a konačan rezultat, ponovo iz jedanaesterca, postavio je Santjago Silva četiri minuta pre kraja meča.

Gosti iz Rima već u 16. minutu ostali su bez isključenog Žuana. U 76. zbog drugog žutog kartona teren je morao da napusti Fernando Gago, a u 85. direktan crveni karton dobio je Bojan Krkić.

Pobedu Juventusu, koji ponovo ima dva boda više od najbližih pratioca Udinezea i Milana, doneli su Klaudio Markizio golom u 72. i Arturo Vidal iz penala u 83. minutu.

I u toj utakmici bilo je isključenja, pošto je crveni karton dobio igrač Čezene Frančesko Antonjoli u 82. minutu.