Čelsi lako, Marsej u poslednjim minutima do osmine finala

Fudbaleri Olimpika iz Marseja uspeli su da se plasiraju među 16 najboljih ekipa u Ligi šampiona posle preokreta na gostovanju Borusiji dok je Čelsi lako savladao Valensiju a u narednu rundu plasirao se i Zenit pošto je osvojio bod u Portu.

Izgledalo je posle prvog poluvremena Grupe F da će atinski Olimpijakos proći u osminu finala pošto su vodili na svom stadionu protiv Arsenala sa 2:1 dok su Francuzi gubili u Nemačkoj istim rezultatom.

Ipak, Marsej se borio do kraja pa su Dede Ajev i Matije Valbuena uspeli da u 85. i 87. minutu preokrenu na 3:2 u za francuski tim kome je pobeda obezbedila prolaz u narednu fazu.

Olimpijakos je bio odličan protiv Arsenala i zabeležio trijumf od 3:1 ali to nije bilo dovoljno. Grci će nastaviti takmičenje u Ligi Evropa dok je šampion Nemačke završio nastupe u Evropi.

(old_image)

Manje uzbuđenja viđeno je u Londonu gde je Čelsi od starta utakmice bio bolji klub a Didije Drogba već u trećem minutu doveo je svoj tim u vođstvo.

Napadač iz Obale Slonovače potom je u 22. minutu asistirao Ramiresu koji je duplirao vođstvo domaćih. Valensija je imala nekoliko prilika da pokuša da se izbori za nerešen rezultat koji bi joj otvorio vrata osmine finala.

Ipak, Drogba je stavio tačku na meč u 76. minutu kada je svojim drugim golom rešio pitanje pobednika.

Jedini večerašnji meč bez golova odigran je u okviru Grpe G u Portu. Portugalskom šampionu trebala je pobeda za prolaz ali je Zenit iz Sankt Peterburga uspeo da odoli svim napadima i izbori se za bod kojim se plasirao među najboljih 16 timova Evrope.

Napadali su Portugalci i imali veliki broj prilika, ali nisu uspeli da postignu gol i morali su da se oproste od najjačeg klupskog takmičenja. Oni će imati na proleće priliku da brane titulu u Evropa Kupu.

(old_image)

Od Evrope se pobedom oprostio Šahtjor posle 2:0 protiv Apoela koji je tako doživeo prvi poraz u ovogodišnjem takmičenju ali je ostao na prvom mestu u Grupi.

U Grupi H šve je bilo poznato i pre poslednjeg kola budući da su se Barselona i Milan već plasirali u narednu fazu.

Međutim i pored toga nisu izostala uzbuđenja. Barselona je sa rezervnim timom napunila mrežu Bate Borisova sa četiri gola dok je drugi autsajder u Grupi Viktorija iz Plzenja uspela da u poslednjim sekundama izjednači protiv Milana.

Milan je početkom drugog dela utakmice za samo minut preko Alešandra Pata i Robinja, koji su upisali po gol i asistenciju, poveo sa 2:0. Međutim, fudbaleri iz Češke uzvratili su istom merom u finišu I preko Davida Bistrona u 89. minutu i Mareka Bakosa u poslednjim sekundama utakmice izborili nerešeno.

Česi će nastaviti evropska takmičenja u Ligi Evrope.