Partizan izgubio od Egera

0

Vaterpolisti Partizana izgubili su večeras u gostima od mađarskog Egera sa 12:8 (3:0, 2:3, 2:3, 5:2), u četvrtom kolu Grupe C Evrolige.

U jednoj od najslabijih utakmica koje je odigrao u poslednjih nekoliko sezona, šampion Evrope i Srbije je zasluženo izgubio od prvaka Mađarske.

Crno-beli su u utakmicu ušli dosta bojažljivo i nesigurno i Eger je već posle prve četvrtine imao lepu prednost od tri gola.

U naredne dve četvrtine Partizan je uspeo da uhvati rezultatski priključak i da stigne na gol zaostataka, ali su u poslednjih osam minuta domaćini ponovo bili izuzetno dominantni.

Posle ovog poraza, Partizan mora da dobije obe preostale utakmice, kod kuće protiov Vašaša i na gostovanju protiv Segeda, ali mu ni to neće garantovati plasman među osam najboljih timova Evrope.

Posle četvrtog kola, u vođstvu je Vašaš sa osam bodova, Seged je drugi sa sedam, Partizan treći sa četiri, dok Eger ima tri boda.