Totenhem ispao, PAOK i Rubin u drugoj fazi

Ti klubovi zauzeli su neko od prva dva mesta u svojim grupama prve faze Lige Evropa, a njima će se u

daljem toku takmičenja pridružiti Mančester junajted, Mančester siti, Ajaks, Porto, Valensija, Olimpijakos, Trabzon i Viktorija Plzenj, koji su bili trećeplasirani u grupama u Lige šampiona.

Fudbaleri Totenhema pobedili su gostima Šamrok sa 4:0, ali nisu uspeli da se plasiraju u drugu fazu Lige Evropa.

Totenhemu je za prolaz dalje bila potrebna pobeda od 5:0 i poraz Rubina iz Kazanja u Solunu od PAOK-a. Te dve ekipe, međutim, igrale su nerešeno 1:1.

Prvo mesto u Grupi A osvojio je PAOK sa 12 bodova, drugi je Rubin sa 11, dok su se od daljeg takmičenja oprostili Totenhem sa 10 i Šamrok, koji nije osvojio nijedan bod.

Večerašnji mečevi dobro su počeli po Totenhem, pošto je klub iz Londona posle prvog poluvremena vodio sa 3:0, dok je u Solunu domaćin imao prednost od 1:0 i igrača više.

Rubin je već u 13. minutu ostao bez isključenog Sergeja Ružikova, ali je u trećem minutu drugog poluvremena Nelson Valdez postigao izjednačujući gol, koji je srušio nadu Totenhema.