Real ubedljiv protiv Sevilje, het-trik Ronalda

Real je poveo golom Portugalca Kristijana Ronalda u 10. minutu kada je posle dodavanja Anhela Di Marije izašao sam ispred golmana domaćih Havija Varasa i lako ga savladao.

Na 2:0 prednost Madriđana povećao je Hoze Kaljehon posle još jedne asistencije Di Marije koji je ubacio loptu u peterac domaćih, a napadač Reala je bio brži od Varasa i sproveo loptu u mrežu.

U 41. minutu Real je vodio sa 3:0 drugim golom Ronalda sa 25 metara.

Od 44. minuta Real je igrao sa igračem manje jer je odbrambeni fudbaler Pepe laktom udario protivničkog fudbalera i dobio crveni karton.

I pored igrača manje Real je nastavio sa golovima, a četvrti na meču postigao je Di Marija kada je posle dodavanja Benzeme izašao sam ispred Varasa i lako ga savladao.

U 69. minutu Hesus Navas je smanjio prednost Madriđana posle lepe akcije u kojoj su učestvovala četvorica fudbalera Sevilje.

Pet minuta kasnije i Sevilja je ostala sa igračem manje pošto je Manu Del Moral dobio direktan crveni karton.

Kristijano Ronaldo je u 86 minutu postigao het-trik golom iz penala posle prekršaja Federika Facija nad Benzemom u šesnaestercu domaćih.

Šesti gol za Real postigao je Hamit Altintop kada je neometano šutirao sa pet metara posle dodavanja Ćabi Alonsa. Reprezentativac Turske ušao je u igru umesto Benzeme dva minuta pre postignutog gola.

Konačnih 6:2 postavio je Alvaro Negredo u drugom minutu sudijske nadoknade. On je iskoristio sudar golmana gostiju Ikera Kasiljasa i štopera Serhija Ramosa i neometano "ćušnuo" loptu u mrežu.

Real je sada prvi na tabeli Primere sa tri boda više od drugoplasirane Barselone. Sevilja je peta sa čak 16 bodova manje od Madriđana.