Juventus na čelu, pobeda Intera

Juventus je najavio povrtaka na čelo tabele već u drugom minutu utakmice kada je Simone Pepe pogodio mrežu gostiju. Ekipa iz Torina dominirala je do kraja prvog dela meča, ali nije uspela drugi put da probije odbranu pretoslednje ekipe na tabeli.

U istom ritmu nastavilo se i u drugom delu igre, Juventus je napadao, ali nije uspeo da realizuje svoje šanse sve dok Fabio Kvaljarela nije u 75. minutu na asistenciju strelca prvog gola Pepea osigurao pobedu "stare dame".

Minimalnom pobedom nad Čezenom Inter se našao na petom mestu na tabeli i posle duže vremena nalazi se u vrhu Serije A. Jedini pogodak za Milanski tim postigao je odbrambeni fudbaler Andreja Ranokija.

U gornjem delu tabele pole 16. kola biće i Katanija koja je u sicilijanskom derbiju nadigrala Palermo sa 2:0. Katanija je posle prvih 45 minuta vodila sa 1:0, strelac je bio Frančesko Lodi da bi u drugom delu meča Maksi Lopez iz penala postavio konačan rezultat.

Izuzetno zanimljiv meč koji se završio 3:3 odigrali su Parma i Leče. prvo poluvreme završno je vođstvom domaćina od 1:0 pošto je penal realizovao Serđo Flokari.

Pravu goleadu u drugom delu otpočeo je napadač Lečea David Di Mikele koji najpre u 58. minutu izjednačio da bi samo tri minuta kasnije i prekrenuo rezultat.

Kada je u 77. minutu Huan Kvadrado povisio na 3:1 za klub sa juga Italije delovalo je da je utakmica rešena. Ipak, Parma je uspela da se izbori za bod pošto je Graciano Pele u 88. minutu smanji na 3:2 da bi u drugom minutu nadoknade Danijele Galopa izjednačio i ostavio Leče na poslednjem mestu na tabeli.

U preostalom meču Đenova je uspela da savlada Bolonju sa 2:1. Utakmice Lacio - Udineze i Napoli - Roma igraju se kasnije večeras.