Pobeda Partizana protiv Zvezde

Posle poraza u Evroligi pre tri dana u duelu protiv Armanija i eliminacije iz Evrolige, Partizan je večeras bio u dosta nezavidnoj situaciji, ali je uspeo da zabeleži još jednu sigurnu pobedu u večitim derbijima i da na taj način bar delimično vrati samopuzdanje.

Crno-beli su u utakmicu ušli dosta sporo i bez potrebne energije, što je Crvena zvezda iskoristila da veoma borbenom i na momenete atraktivnom igrom dođe do prednosti od osam poena.

Od druge četvrtine sve se, međutim, promenilo. Igrači Partizana su počeli da igraju neuporedivo odgovornije i angažovanije, pogotovo u odbrani, i za svega tri minuta su serijom od 14:0 peokrenuli rezultat, a potom vođstvo nisu ispuštali do kraja susreta.

Crvena zvezda je brzo počela da plaća danak isuviše agresivnoj igri u odbrani i centri Petar Popović i Mile Ilić su već pre poluvremena imali po tri lične greške, što je u nastavku znatno olakšalo posao Partizanu.

Pored toga, crno-belima je krenuo i šut spolja, pa su utakmicu završili sa devet ubačenih trojki, a najefikasniji je bio Dragan Milosavljević, koji je van linije 6,75 metara pogodio svih pet šuteva.

Crvena zvezda je uspela da parira u skoku i timovi su bili izjednačeni po broju uhvaćenih lopti, ali su crveno-beli šutirali katastrofalno i sa procentom od svega 34 odsto pogođenih šuteva nisu mogli da izbegnu ubedljiv poraz.

Posle ovog poraza, Crvena zvezda je ostala na začelju tabele sa tri pobede, samo jednom više od poslednjeplasiranog Zlatoroga.

U narednom kolu Crvena zvezda će 5. januara gostovati Hemofarmu, dok će Partizan tri dana kasnije dočekati ekipu Zagreba.

Partizan: Lo 11, Kecman 10, Raduljica 7, Miljenović 3, Lučić 15, Milosavljević 23, Katić 6, Bešović, Božić 2, Čakarević 8, Đekić, Anđušić.

Crvena zvezda: Čović 4, Cvetković, Ilić 8, Lazić 2, Nedović 7, Lešić, Subotić 6, Nikolić 2, Tomas 12, Milutinović 11, B. Popović 5, P. Popović 10.