Pobede gostiju u Premijer ligi

Čelsi je golom Frenka Lamparda u 89. minutu pobedio Vulverhempton sa 2:1. Istim rezultatom Stouk je bio bolji od Blekburna, a Norič od Kvins Park Rendžersa, dok je Svonsi u Birmingemu pobedio Aston Vilu sa 2:0.

Čelsi je protiv Vulverhemptona poveo golom Ramireša u 54. minutu, ali je Stiven Vord izjednačio u 85. Pobedu gostima iz Londona doneo je Lampard posle asistencije Ešlija Kola.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš nije igrao za domaći tim, pošto je odrađivao suspenziju zbog crvenog kartona.

Dvostruki strelac za Stouk u pobedi nad Blekburnom bio je centarfor Piter Krauč, u 17. i 45. minutu, dok je jedini gol za domaći tim postigao Dejvid Gudvil u 70. minutu.

Gudvil je u igru ušao 11. minuta ranije, umesto reprezentativca Srbije Radosava Petrovića.

Kvins Park Rendžers je poveo protiv Noriča u 11. minutu, ali je strelac tog gola Džoi Barton isključen 25. minuta kasnije, posle čega su gosti uspeli da preokrenu i pobede.

Golove za Norič dali su Entoni Pilkington u 42. i Stivi Morison u 83.

Aston Vila je na svom terenu primila gol već u 5. minutu duela sa Svonsijem, kada je mrežu domaćeg tima pogodio Nejtan Dajer. Konačnih 2:0 postavio je Vejn Rutlidž u 47. minutu.